П’ятниця, 16 Квітня, 2021
Головна > Новини Києва > Корисна інформація > Олег Поліванов: «Зміни в Україні починаються з кожного з нас»

Олег Поліванов: «Зміни в Україні починаються з кожного з нас»

Озброєний конфлікт на Донбасі зламав звичну реальність і поділив її на кілька частин: хтось пішов воювати, хтось знайшов себе в волонтерстваі, а хтось робить вигляд, що в країні не відбувається нічого незвичайного, і живе в щільному міхурі власного комфорту . Тим часом, війна стерла межі – і якщо до весни 2014 го громадяни жили в своїх містах, як в окремих міні-державах, то за минулі шість років завдяки переселенцям з Донбасу і Криму ці завіси відкрилися.

Олег Поліванов – виходець з м.Макіївка Донецької області, до війни займався бізнесом у сфері житлово-комунального господарства. З початком бойових дій він, як і безліч співгромадян, змушений був покинути будинок, щоб почати життя з нуля на новому місці. Олег займається політикою, волонтерством, активно бере участь в перетвореннях в Україні, а серед його пріоритетів – підтримка земляків, які опинилися в куди більш гірших життєвих обставинах. Ми попросили Олега розповісти про те, як за ці роки змінилося його життя, і чому він вирішив стати частиною глобальних змін в державі.

Олег, як було на самому початку вашої «переселенської» життя?

Переїхали у чуже місто, де нас ніхто не чекав. Я був готовий до труднощів, оскільки я реаліст, і прекрасно розумів, що статус «тимчасово переміщені особи» не принесе нічого хорошого нам, людям, які втратили будинок через війну. Тоді долали сумніви, що я можу зробити проти системи, яка просто ламає людей. Але потім все сталося: я боровся за свої права, права своїх близьких, друзів, і в якийсь момент прийшло усвідомлення: все, я це вже роблю, як для себе, так і для інших. І це нормально, так і має бути. Кому-то допоміг знайти житло, комусь – влаштуватися на роботу, і так далі. І зрозумів, що, якщо я можу чимось допомогти землякам, то повинен задуматися, що ще можу зробити.

Тоді я побачив десятки, якщо не сотні проблем, з якими доводиться стикатися переселенцям. На жаль, але матеріали деяких ЗМІ створили негативний образ переселенців, з’явилася купа якихось диких міфів про громадян з Донбасу. Крім того, нас фактично звинуватили у війні, це враховуючи, що ми першими постраждали внаслідок бойових дій. Все це призвело до того, що переселенцям через негативного ставлення і стереотипів складно влаштуватися на роботу, орендувати житло, а виплати – «допомога» від держави – настільки мізерні, що їх не вистачає ні на які потреби.

До речі, про виплати. На сайтах vpl.in.ua, nashdonbass.com, idps.in.ua вийшли сотні публікацій, які кидають світло на реальне життя переселенців. Наприклад, на принизливі перевірки, заради отримання державних крихт, які доводиться проходити внутрішньо переміщеним особам. Я роблю все заради того, щоб в медіапростір потрапляло якомога більше матеріалів про проблеми цієї категорії громадян, – так само як і статей про можливості для переселенців (можливості працевлаштування, пільги, роз’яснення законодавства і так далі).

Що ви можете сказати про динаміку боротьби переселенців за свої права?

Я впевнений, що переселенцям варто об’єднуватися заради спільної мети – захисту своїх цивільних прав. Ще влітку 2015 року, ми з земляками намагалися достукатися до влади. Як показують минулі роки, це було безрезультатно. Тільки в кінці 2019 року було прийнято Виборчий кодекс, що дає можливість переселенцям голосувати на виборах до місцевих рад.

Уже в той час я розумів, що багато хто не наважуються зайняти непросту нішу – нішу ефективних посередників між внутрішньо переміщеними особами і чиновницькими кабінетами, де в образі чиновників сидить байдужа Система. Справа в тому, що прогнилу систему необхідно змінювати на всіх рівнях, тоді стане легше не тільки переселенцям, а й іншим громадянам, які зазнають труднощів. На жаль, тих, хто опинився в скрутному становищі, зараз багато. Мова йде і про політичний сектор, і про бізнес, про медицину і про інші сфери, – порядок необхідно наводити всюди.

Можна скільки завгодно кивати на війну, але життя йде вперед, і Україна повинна розвиватися в ногу з часом, і відповідати європейським стандартам і цінностям, про які так багато говорять ось уже шість років.

Можете навести приклади вашої роботи? Як саме ви намагаєтеся змінювати систему?

Наприклад, вибори. На превеликий жаль, ні для кого вже давно не секрет, наскільки важливим і одночасно брудним процесом є вибори в Україні. Моя мета, і мета моїх однодумців, – зробити виборчий процес якомога більш прозорим і чесним. Не люблю говорити про досягнення, але в даному випадку можу сказати, що я відзначений нагородою Центральної виборчої комісії. Кажу про це, щоб показати: самі звичайні люди можуть допомогти змінити Україну на краще. Це реальність, яка завтра може стати вашою реальністю, частиною вашого життя, якщо ви вирішите зробити крок вперед.

На даний момент успішно працює моя Школа по навчанню довірених осіб, членів окружних і дільничих виборчих комісій по всій Україні (elections.biz.ua). Історично так склалося, що українці знаходяться в постійній залежності від прогнилої політичної системи. Я хочу це змінити. І я бачу людей, які готові працювати на результат. Україна – країна можливостей з величезним потенціалом, я вірю в це, на цьому принципі будується будь-яка робота, яку я виконую.

Яким чином ви реалізуєте свої ідеї про зміни в Україні в такому складному і перенасиченому проектами місті, як Київ?

Зміни реальні, якщо не просто в них вірити, а й робити конкретні кроки заради їх наближення. Я займаюся боротьбою за права переселенців і намагаюся змінити виборчу систему в Україні, але також вважаю дуже важливим розвивати місто, в якому я живу. Так, я став учасником багатьох столичних проектів у галузі девелопменту.

Запустив незалежні засоби масової інформації Наша Столиця capital.kiev.ua і Наша Солом’янка solomenka.org.ua, включившись в процес очищення медіа-простору від сміття дезінформації. Це тільки перша ластівка, і, забігаючи наперед, скажу, що в майбутньому ви побачите більш масштабний формат таких перетворень. Вважаю це питання дуже важливим: адже країна – це не тільки державні сервіси та законодавча база. Не менш важливим є збереження традицій, нашої архітектури. Все це – сторінки нашої історії. Новітні перетворення не повинні порушувати гармонії, створеної протягом довгих років становлення і розвитку України.

Так само, через бажання позитивних змін в Києві і в країні, виник унікальний проект СЕРМ з управління репутацією – як позитивної, так і негативної. Напрямок СЕРМ досить швидко стало реально працюючим фільтром для шахраїв, рейдерів, казнокрадів. Упевнений, що ми можемо стати основою для нової системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *