Вівторок, 30 Травня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > Балашова готуються притягнути до відповідальності: ДАБК перевірить скандальну забудову на Редутній

Балашова готуються притягнути до відповідальності: ДАБК перевірить скандальну забудову на Редутній

Департамент з питань державного архiтектурно-булiвельного контролю призначив перевірку клубного будинку New York, розташованого в Києві за адресою вул. Редутна буд. 60 щодо відповідності норм містобудівного законодавства.

Про це йдеться у відповіді в.о. директора Департаменту ДАБК Оксани Попович на звернення видання «Новини Києва». ДАБК гарантує перевірити чи були дотримані власником будинку державні будівельні норми, містобудівні умови і обмеження, норми пожежної безпеки, а також вимоги генплану міста Києва.

Нагадаємо: клубний будинок «New York» (вул. Редутна, 60), власником якого є  лідер партії «5.10»  Геннадій Балашов, став епіцентром скандальної історії, повязаної із забудовою буферної зони Лаври-Софії Київської – у 2013 році Місія ЮНЕСКО звинуватила Україну у систематичному невиконанні міжнарожних положень щодо охорони буферних зон заповідників Софія Київська та Києво-Печерська лавра. На початку 2021 року навколо споруди знову розгорівся масштабний скандал: громадські активісти, археологи та архітектори заявили, що через незаконно зведений будинок Балашова ЮНЕСКО може виключити Лавру-Софію Київську зі списку Всесвітньої архітектурно-історичної спадщии. Міністерство культури та інформполітики вживати заходів щодо клубного будинку New York відмовилось, у відомстві Ткаченка заявили, що статусу Лаври-Софії Київську нічого не загрожує, не навівши при цьому жодного аргументу.

У ДАБК підкреслюють: у разі виявлення порушень, щодо будинку Балашова «буде вжито заходів відповідно до вимог законодавства».

ДАБК також зазначає, що ще у 2016 році Департаментом була скасована реєстрація декларації про початок будівництва клубного будинку New York, а також скасована реєстрація декларації про його готовність до експлуатації. Втім, у 2017 році Окружний адмінсуд Києва скасув рішення ДАБК, задовольнивши таким чином позов власника забудови – Балашова. В подальшому рішення ОАСК було підтримано Київським апеляційним адміністративним та Верховним судами.

Вирішення питання щодо клубного будинку Балашова – New York, зокрема перевірка Держархбудконтролем усіх відповідних будівельних норм включаючи загрози архітектурно-історичній спадщині міста, має стати не тільки вдалим прикладом дієвості органів місцевої влади у сфері містобудування та реформи ДАБІ міністра Чернишова в цілому, а й попередити і можливі міжнародні скандали з ЮНЕСКО.

Новости Краматорска