Середа, 7 Червня, 2023
Головна > Чи буде розв’язка із новобудовою торгівельного центру на Академіка Філатова, 5?

Чи буде розв’язка із новобудовою торгівельного центру на Академіка Філатова, 5?

Вже не один рік точаться «бої місцевого значення» навколо скандальної новобудови торгового центру на вул. Академіка Філатова, 5 у Печерському районі Києва. Замовником будівництва виступає ПП «ІНТЕРТОРГ-2009», одним із засновників та бенефіціаром якого є депутат Київради Людмила Костенко.

Ділянка землі площею 0,065 Га з кадастровим номером 8000000000:79:061:0117 від 17 листопада 2020 року передано в оренду на 10 років Приватному підприємству «ІНТЕРТОРГ-2009» для реконструкції МАФу. Однак ні про яку реконструкцію не йдеться, тому що за генпланом навіть частково не зберігаються елементи несучої конструкції. А на нове будівництво генпідрядник дозволу по суті не має. Але не тільки це викликає обурення киян, що живуть поблизу.

новобудова на вул. Академіка Філатова, 5

Відповідно до п.3.11 Договору оренди чітко зазначено, що земельну ділянку можна використовувати лише в межах ділянки, позначеної червоними лініями на карті. Однак будівництво давно вийшло за їхні межі. Будівництво, що вийшло за межі червоних ліній, перекрило протипожежні під’їзди не тільки до самого бізнес-центру, а й до сусідніх будинків. Екіпажі пожежних машин та автодрабини фізично не зможуть проїхати у разі виникнення пожежі через необережність або повітряну атаку. Згідно з будівельними нормами, при проектуванні потрібно закладати проїзди для пожежних авто завширшки не менш 3,5 м, а відстань від краю проїзду до стіни будівлі має бути не менше ніж 5 метрів. А на вул. Академіка Філатова, 5 вона становить лише 1,65 м.

Крім того, порушуючи державні будівельні норми, генпланом не передбачено майданчика для сміттєвих контейнерів. Що загрожує появі стихійного звалища за межами ділянки, що орендується, на території київської громади в прилеглих дворах. Також проект торгового центру не передбачає майданчика для під’їзду та розвантаження вантажних автомобілів, які доставляють вантажі до нього. Що загрожує постійними заторами та блокуваннями прилеглої проїжджої частини, тому що вантажним авто більше ніде розвантажуватися.

Окремим фактором є знищення свердловин із мінеральною водою. Можливо, іноді за інших обставин факт бетонування артезіанських свердловин не підняв би таку хвилю обурення. Але під час війни – це кричущий випадок депутатського свавілля. Свердловини буріли понад 30 років тому для забезпечення киян водою на випадок техногенної катастрофи чи надзвичайної ситуації. Тепер вони залиті бетоном. І все це відбувається під час повітряних тривог та бомбардувань критичної інфраструктури.

Є судове рішення на заборону будівництва бізнес-центру на вул. Академіка Філатова, 5, але будівництво триває. Свавілля відбувається під егідою Володимира Слончака, доброго приятеля Людмили Костенко. Володимир Слончак, колишній заступник мера Києва Віталія Кличка, має глибоке коріння в секретаріаті Київради з питань землекористування та містоустрою. Він учасник багатьох скандалів та викриттів. Мабуть, найвідоміший із них, за який і був звільнений з посади заступника голови КМДА, п’яна бійка з інспекторами поліції, коли авто з ним та Людмилою Костенко було зупинено за їзду з вимкненими фарами.

Новости Краматорска