Вівторок, 2 Березня, 2021
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > Чому знову погіршився стан повітря в Києві

Чому знову погіршився стан повітря в Києві

У зв’язку зі стрімким збільшенням кількості транспортних засобів після закінчення новорічних свят, сухої, практично безвітряної погоди, температурної інверсії, не відбувається вертикальне розсіювання зважених часток і забруднюючих речовин, які накопичуються у приземному шарі атмосфери. Про це інформують в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА.

Так, згідно даних ЦГО ім. Б. Срезневського за 16 січня 2020 року, зафіксовані перевищення середньодобових концентрацій забруднюючих речовин діоксиду азоту та діоксиду сірки в місцях скупчення автомобільного транспорту (пл. Бессарабська, пл. Деміївська, бульвар Лесі Українки)

За прогнозами Укргідрометцентру, погодні умови сприяють накопиченню шкідливих часток. Усе зміниться після випадання опадів, посиленням вітру і зниженням температури.

Альтернативним і найкращим шляхом для зниження забруднення повітря в такі періоди є мінімізація використання приватного транспорту, а натомість – використання громадського транспорту, особливо в години пік.

Фахівці радять уникати прогулянок біля автомобільних магістралей, проводити вологе прибирання та збільшити кількість споживання води.

Нагадуємо, що у Києві влаштують систему моніторингу атмосферного повітря. Київська міська рада підтримала виділення в бюджеті коштів на побудову систему моніторингу. Тепер столиця розпочинає імплементувати положення Директиви ЄС 2008/50 та 827 Постанови Кабінету Міністрів України.

У 2020 році будуть побудовані перші чотири пости моніторингу атмосферного повітря на лівому березі Києва, також розпочнеться будівництво системи хімічного очищення на сміттєспалювальному заводі «Енергія».

One thought on “Чому знову погіршився стан повітря в Києві

  1. Какой транспорт ночью?! Каждую ночь какой-то вонью затягивает весь Киев, дышать невозможно. Давайте забросаем письмами КМДА, по Закону про обращения граждан мы на это имеем полное право! Пусть наконец обратят внимание на проблему чистоты воздуха. Все контакты есть на их сайте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *