Головна > Новини Києва > Корисна інформація > Чи готовий Київ до нового пом’якшення карантину? – роз’яснення В.Ляшка

Чи готовий Київ до нового пом’якшення карантину? – роз’яснення В.Ляшка

Після введення Кабміном нових критеріїв для посилення карантину Київ міг би вважатися готовим до подальшого пом’якшення карантину. Однак ці індикатори будуть враховуватися з 22 червня.

Про це в ході онлайн-брифінгу 18 червня повідомив головний санлікар України Віктор Ляшко.

“Індикатори, які будуть з 22 червня, будуть вводити не пом’якшення заходів, а посилення. Тому що ми говоримо: попередні обмеження діють на території країни. Посилення – де буде закриватися громадський транспорт, де будуть закриватися заклади громадського харчування, де будуть забороняти проведення спортивних змагань, все, що ми говорили, будуть визначати на місцях органи місцевого самоврядування шляхом скликання комісія ТЕБ та НС “, – сказав Ляшко.

За його словами, також збільшується роль головного санітарного лікаря області. Саме його подання має бути визначення тих сфер діяльності, які повинні припинятися, оскільки саме епідеміолог може визначити, яка роль тієї чи іншої сфери в поширенні хвороби.
За словами Ляшка, серед нових індикаторів тільки два були постійними і в попередньому адаптивному карантині – це заповненість ліжок і середнє число тестувань. Другий із критеріїв піднято з 12 до 24 на 100 тис. Населення. Цим МОЗ провокує робити більше тестів на місцях.

“Третій індикатор замінює індикатор інцидентности, який у нас існував до цього. Великий недолік цього індикатора був в тому, що в областях, де значно зростала кількість тестувань, виявлялося більше випадків. Це не провокувало нарощувати масив тестувань. Тому ми перейшли на коефіцієнт виявлення випадків захворювання, який показує ту ж саму інцидентність, яка була раніше, але дозволяє збільшувати кількість тестувань, кількість виявлених випадків “, – повідомив Ляшко.

Також, за його словами, був введений новий індикатор – показник динаміки зростання випадків інфікування. Сумарний показник випадків за цей тиждень порівнюється з кількістю за минулий тиждень і в разі, якщо він перевищує 10, тоді область повинна застосовувати обмежують протиепідемічні заходи. Вони застосовуються не для всієї області, а для окремих населених пунктів.

При цьому, якщо говорити про поточну ситуацію, то в разі переходу на нові критерії, Київ та Чернівецька область вважалися б регіонами, готовими до подальшого пом’якшення карантину, а ось Харківська область, навпаки, доповнила б ряд проблемних.
Втім, нові критерії будуть застосовуватися з 22 червня, а за станом на 18 червня, за даними Кабміну, в Україні 10 областей і Київ як і раніше не готові до другого етапу пом’якшення карантину, відповідна карта оприлюднена в Facebook уряду.

Так, показник інцидентности, встановлений на сьогодні на рівні не більше 12 на 100 тисяч населення, перевищено в:

 • Києві;
 • Харківській області;
 • Житомирської області;
 • Рівненській області;
 • Волинської області;
 • Львівській області;
 • Тернопільській області;
 • Івано-Франківській області;
 • Закарпатській області;
 • Чернівецькій області;
 • Вінницькій області.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *