П’ятниця, 29 Березня, 2024
Головна > Новини Києва > Економіка > Чим живе столиця? – Лавра на карантині, дороги миють милом, штрафи діють

Чим живе столиця? – Лавра на карантині, дороги миють милом, штрафи діють

У Києві за добу зафіксували різке збільшення кількості хворих на коронавірус – 79 осіб. З них 63 випадки – у Києво-Печерській лаврі.

Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко. Він вкотре попросив мешканців міста не легковажити здоров’ям, дотримуватися простих правил. Також він розповів про доплати медикам, дезінфекцію вулиць та сплату за комуналку – найважливіше на сьогодні з життя міста.

Кількість хворих стрімко зросла

У Києві вже 495 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Із 79 випадків, зареєстрованих за минулу добу, 63 – у Києво-Печерській лаврі (загалом там вже понад 90 підтверджених випадків захворювання на коронавірус). Серед тих киян, що захворіли: 22 жінки віком від 26 до 66 років та 57 чоловіків – від 18 до 74 років. До лікарень столиці госпіталізували 7 пацієнтів. Інші лікуються на самоізоляції, під контролем медиків.

За словами мера, діагноз підтверджується у 15% киян, яких тестують на коронавірус.

Києво-Печерська лавра закривається на карантин

У зв’язку з підтвердженими у лаврі (понад 90) випадками інфікування на коронавірус, її закривають на карантин. Місто направить до лаври мобільні рентгени і бригаду медиків для забору зразків для ПЛР-тестування. Для того, щоб мати реальну картину про вогнище захворювання.

– Києво-Печерська Лавра, за рішенням комісії з надзвичайних ситуацій столиці, закривається на карантин! І я звертаюся до правоохоронних органів: проконтролювати дотримання цього рішення, – сказав Кличко. 

Штрафують і будуть штрафувати

Правоохоронці склали вже 814 адмінпротоколів щодо порушників обмежувальних заходів у столиці. З них: 91 – за перебування у громадських місцях без масок чи респіраторів, 21 – за перебування групою більше 2 осіб, 26 – за відвідування парків та скверів, 7 – за відвідування спортивних і дитячих майданчиків, 66 протоколів – за порушення правил самоізоляції. У бюджет з порушників через суди стягнено вже понад 150 тисяч гривень.

– Тим, хто нехтує правилами і наводить приклади країн, де, мовляв, не такі суворі обмеження, раджу: подивіться, як зараз розгортається ситуація в тій же Москві! Це не так далеко, як США, Італія та Іспанія. Може, зрозумієте, що обмеження в столиці були запроваджені вчасно? І задля вашої безпеки! – підкреслив Кличко.

Він додав, що міська влада робить все, аби уникнути інфекційного вибуху, що призведе до колапсу медицини і великої кількості жертв.

Комуналка forever: не важливо коли – головне платити

Пільговий період оплати за комунальні послуги триватиме до кінця обмежувальних заходів. Норма знижки 10 відсотків для тих, хто заплатить до 20 числа поточного місяця, діятиме для всіх, хто сплатить до кінця місяця. Але це не означає, що за комунальні послуги не треба платити взагалі. Через обмежувальні заходи, в місті різко впав рівень сплати, який на кінець березня в Києві не досягнув 80 відсотків. Порівняно з лютим, значно менше киян заплатили за послуги. А ці кошти дуже потрібні місту. Бо це, зокрема, і зарплата працівників комунальних підприємств, і гроші на пальне для комунальної техніки та на інші витрати. 

– Сьогодні є широкий вибір сервісів, де можна сплатити за комунальні послуги просто з дому. Велике прохання до тих, хто вже сплачує онлайн: в особистому кабінеті ви можете зареєструвати кілька адрес і сплатити за своїх батьків, бабусь та дідусів, які не користуються онлайн сервісами, – звернувся до мешканців столиці Віталій Кличко.

Усі дороги миють милом, дезінфікують тротуар

У Києві щодня 4 тисячі комунальників обробляють дороги, транспорт, зупинки, під’їзди будинків. Роботи тривають цілодобово: вночі, вранці, протягом дня в усіх районах. Вулиці обробляють спеціальними миючими засобами. Також щодня миють і обробляють антисептиками всі зупинки громадського транспорту.

– Ми надали спеціальні комплекти для дезінфекції і управляючим компаніям міста. Щоб вони також обробляли під’їзди в багатоквартирних будинках. Роботи комунальникам вистачає. У Києві, нагадаю, 11,5 тисяч житлових будинків,  наголосив Віталій Кличко.  

Мер столиці звернувся і до мешканців міста з пропозицією долучатися до убезпечення від вірусу своїх осель. Зокрема, частіше прибирати в квартирах. Якщо ж бачите, що ваш під’їзд не оброблять працівники комунальних служб, звертайтеся в контактні центри міста 15-51 або 15-57.  Будуть розбиратися.

Захисні та витратні матеріали

Усі необхідні захисні та витратні медичні матеріали для київських лікарень столична влада закуповує самостійно і за рахунок міського бюджету. Це і захисні костюми, і маски та рукавички, і нове обладнання для столичних лікарень, зокрема апарати штучної вентиляції легень.

Мер столиці нагадав, що місто прийняло рішення про доплати лікарям інфекційних відділень, які працюють з хворими на коронавірус. Зараз така доплата становить від 5 до 10 тисяч гривень. 

– Рішення про виділення коштів на доплати всім медикам столиці ухвалила Київрада. Йдеться про майже 894 мільйона гривень.  Особливу увагу і додаткове фінансування отримують медики, що працюють із хворими на коронавірус зазначив Віталій Кличко.

Джерело

Новости Краматорска