Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > Clean Day: у Києві на Центральному вокзалі реставрують автентичні мозаїки

Clean Day: у Києві на Центральному вокзалі реставрують автентичні мозаїки

На столичному Центральному автовокзалі відбулась мистецька акція — Clean Day: там очищували панно і колони від шару пилу і бруду.

Про це повідомили організатори акції.

Зазначається, що мистецька акція стала приводом згадати, як починались реставраційні роботи у січні 2021 р. та який шлях був пройдений за ці півроку.

Наголошується, що залишається актуальною вся концепція офопмлення автовокзалу: мозаїчні панно з зображенням автострад, головних площ і вулиць наче підхоплюють ритм самого міста.

Ада Рибачук казала, що цією роботою вони разом з Володимиром Мельніченком прагнули створити таку атмосферу, яка б налаштовувала людину на подорож.

Окремих слів заслуговує роль волонтерів в реставрації мозаїк. За цей час на автовокзалі з працювало близько сотні людей. Щиро, безкорисно, з любов’ю до мистецтва, історії та свого міста. 

Реставраційні роботи почали після нового року, в лютому 2021 року.

Реставратори мають на меті укріплення аварійних елементів мозаїки, щоб оригінальний декор більше не втрачався.

Реставрація мозаїк на першому поверсі триватиме до 18 червня, а вже в липні усі відвідувачі автовокзалу зможуть побачити відновлені твори Ади Рибачук та Володимира Мельниченка.

Довідка

Центральний автовокзал – головний автовокзал столиці України. Його побудували в 1957–1961 роках за проектом архітекторів Авраам Мілецького, Ігоря Мельника та Едуарда Більського.

У 1960–1961 роках Ада Рибачук та Володимир Мельниченко зробили для інтер’єрів вокзалу мозаїчні керамічні панно. На них зображені київські пейзажі, автотраси, автомобілі й автобуси.

Новости Краматорска