П’ятниця, 16 Квітня, 2021
Головна > Новини Києва > Корисна інформація > Друг Богдана Вавриш та депутати ОПЗЖ: кого звинуватила у своїй відставці міністр Бабак

Друг Богдана Вавриш та депутати ОПЗЖ: кого звинуватила у своїй відставці міністр Бабак

Перед своїм відходом міністр розвитку громад Альона Бабак назвала тих, ким була інспірована її дискредитація, яка призвела до відставки. Букви вирішили подивитися, про яких забудовників мова. І виявилося, що йдеться про Андрія Вавриша, Дениса Ісаєнка та Вадима Столара.

Перед своїм звільненням міністр розвитку громад Альона Бабак назвала тих, ким була інспірована її дискредитація, яка призвела до відставки. Букви вирішили подивитися, про яких забудовників мова. І виявилось, що мова йде про Андрія Вавриша, Дениса Ісаєнка та Вадима Столара.

«Я також хочу  сказати тим, хто розпочав боротьбу зі мною особисто в пресі через анулювання дозволу на Вільшанській, на Гоголівській, і ці люди скоро почнуть будівництво біля Палацу “Україна”, на Івана Франка: друзі-кияни не будуть стояти», – заявила міністр перед відставкою.

Хто ж ці забудовники, про яких говорить уже колишня міністр.

Забудова на Вільшанській

19 грудня Державна архітектурно-будівельна інспекція України анулювала дозвіл на будівництво житлового, офісно-торговельного та спортивно-оздоровчого комплексу з вбудованою інфраструктурою та підземним паркінгом на вул. Вільшанській, 2-6 у Печерському районі міста Києва.

ДАБІ провела позапланову перевірку й  виявила, що Департаментом містобудування та архітектури КМДА видано дозволи всупереч наявним невідповідностям, а саме: наміри забудови землі не відповідають положенням містобудівної документації на місцевому рівні, у тому числі щодо висотності об’єкта будівництва.

Будуватися на цій ділянці має компанія, пов’язана з Андрієм Вавришем, власником SAGA Development, другом голови офісу президента Андрія Богдана.

«Наші гроші» раніше писали, що орендарем ділянки площею 1,69 га є ТОВ «Інноваційна будівельна компанія», яке колись хотіло збудувати там ЖК «Печерський бастіон». ТОВ «ІБК» передала ділянку в суборенду ТОВ «МК 8», яке у вересні цього року отримало дозвіл на будівництво по вул. Вільшанській, 2-6 між будинками  на вул. Вільшанській, 2-А та вул. Професора Підвисоцького, 16. Проєктом  передбачається  зведення висоток на 24 поверхи з офісами та торговельними центрами на зсувонебезпечному схилі.

Засновниками ТОВ «МК 8» є АТ «ЗНВКІФ «Атлон», а керівником з липня цього року є Сергій Софієв – це менеджер Андрія Вавриша. Із 2017 по 2019 рр керівником «МК 8» був Вадим Струневич, народний депутат від «Слуги народу», якого теж пов’язують із Вавришем. Керівником фонду «Атлон» є  юрист Вавриша – Андрій Овсій.

Гоголівська 32в

Збудувати будинок біля садиби Міллера хотіли ще з 2004. Громаді вдалося  відстояти територію, оскільки це територія пам’ятки історії місцевого значення «Гірка обсерваторна, Х-ХХ ст.».

Власником території ще з 1999 є авіакомпанія «Віта». У 2014 Мінкульт виявив, що компанія самочинно розчистила територію, встановила там паркінги й почала підготовчі будівельні роботи.

Свого часу співзасновником компанії «Віта» був ексзаступник секретаря РНБО часів розгону і розстрілу Майдану Володимир Сівкович.

Нинішнім власником акцій ПАТ «Авіакомпанія «ВІТА» є ТОВ «Мангус», створене у 2016 році, засновником і керівником якого є Олександр Карп’як з Макіївки. Він є чоловіком Анжели Карп’як, адміністратора з Центру надання адмінпослуг Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, пишуть «Наші гроші».

За даними декларації дружини, Олександр Карп’як отримує зарплату у фірмах «Мангус», «Дісбуд» і «Доміан». Карп’як є керівником «Дісбуду», кінцевим співвласником якого є засновник і керуючий партнер девелоперської компанії DIM Group Олександр Насіковський. Його брат Андрій Насіковський заснував ТОВ «Доміан», зазначає видання.

Слід нагадати, що Андрій Насіковський був одним із підозрюваних у справі про побиття Тетяни Чорновол.

Дозвіл «Віта» отримала 9 вересня,  за  керівника  ДАБІ Кузьміна, але зі зміною його на в.о. голови Строкача дозвіл скасували.

21 листопада Держархбудінспекція здійснила документальну перевірку щодо правомірності видачі містобудівних умов  забудови земельної ділянки на вул. Гоголівській 32-В у і встановила невідповідність намірів забудови земельної ділянки Генеральному плану міста Києва.

 Забудова біля палацу «Україна»

Мова йде про намір збудувати дві висотки на паркінгу біля палацу «Україна» за адресою: вул.Велика Васильківська 107-109. Цільове призначення ділянок – для будівництва готельно-офісного комплексу. Насправді тут хочуть поставити дві житлові 20-поверхові секції на 499 квартир.

Будинки висотою акурат над куполом метро.

Підрядником будівництва є ТОВ «Спецмехбуд 21», яке входить до групи компаній Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка.

Ісаєнко є бізнес-партнером Андрія Вавриша і власне саме він   привів його працювати заступником керівника Департаменту містобудування КМДА.

А власником ділянок є ТОВ «Укржитлобуд» засновниками якого є венчурні фонди «Генезис» (30%) і «Медісон» (10%). Фонди у свою чергу перебувають в управлінні ТОВ «КУА «Гарантія», єдиним власником якого з жовтня 2018 року є Вадим Столар, нинішній нардеп від ОПЗЖ.

“Київпроєкт” реконструйований

Резонансних забудов на Івана Франка зараз немає.

Скоріше за все, ексміністр обмовилася й  переплутала вулицю   Богдана Хмельницького, де збираються реконструювати приміщення «Київпроєкту» і звести на його місці висотку на 33 поверхи. Там збудують дві секції на 304 квартири.

Підрядником будівництва є ТОВ «Ніка» Лтд. Це підприємство входить до групи компаній Perfect Group, яку пов’язують із народним депутатом від ОПЗЖ Дмитром Ісаєнком.

А керівник «Київпроєкту» Роман Гладуняк починав ще з Денисом Бассом та Денисом Комарницьким у команді Черновецького. До речі, саме «Київпроєкт» є проєктувальником забудови на Васильківській.

Усерпні минулого року на весіллі юриста Андрія Довбенка зустрілися  голова Офісу президента Андрій Богдан, наглядач  за ДАБІ Юрій Горовий та забудовник Андрій Вавриш. І як видно, це була геть не випадкова зустріч, яка тепер вилилася  в цілком конкретне лобіювання інтересів певних забудовників.

І голосування ОПЗЖ за зміни до  Конституції  по скорочення депутатів до 300 і закріплення пропорціоналки – це цілком може виглядати платою за сьогоднішні кадрові рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *