Вівторок, 7 Лютого, 2023
Головна > ЛОР у Києві: коли час іти до лікаря?

ЛОР у Києві: коли час іти до лікаря?

ЛОР у Києві

ЛОР-лікар або отоларинголог – це фахівець, основним напрямком діяльності якого є діагностика та лікування хвороб горла, носа і вух. Також хороший ЛОР лікар у Києві, як правило, спеціалізується на обстеженні та лікуванні миндалин, трахеї, гайморових пазух, шийних лімфовузлів та інших органів, розташованих біля вух, горла й носа й тісно взаємопов’язаних з ними.

Коли потрібно йти на прийом до ЛОРа

Щоб запобігти настанню несприятливих наслідків, лікувати отоларингологічні патології необхідно своєчасно. Для цього рекомендується регулярно восени проходити огляд ЛОР-лікаря, але в деяких випадках звертатися до нього просто необхідно:

 • Людина більше трьох разів на рік хворіє на простудні захворювання.
 • Почав змінюватися голос, з’явилася хрипота, першіння в горлі.
 • Пацієнт став хропіти уві сні.
 • У пацієнта погіршився слух або йому стало важче дихати.
 • Виникли симптоми, типові для патологічного стану вух або носоглотки.

Крім того, прийом у отоларинголога рекомендований людям, що страждають такими хронічними хворобами, як гайморит або отит, або перенесли інфекційні захворювання горла, вуха й носа. Відвідування цього фахівця входить і в програми планового та профілактичного огляду працівників підприємств, будь-то промислова фабрика чи популярний готель, автосервіс, виробник натуральних солодощів, ІТ-стартап чи будь-яка інша компанія. Своєчасне обстеження пацієнта дозволяє лікареві діагностувати хворобу на початковій стадії й вилікувати її з найкращими результатами.

Симптоми захворювань ЛОР-органів

Консультація фахівця, який лікує ЛОР-органи, потрібна й при появі у пацієнта таких симптомів:

 1. Підвищення температури тіла.
 2. Сильний кашель, який не проходить тривалий час.
 3. Часті кровотечі з носа.
 4. Хворобливі відчуття в горлі або глотці.
 5. Переривисте нерівне дихання.
 6. Регулярні головні болі.
 7. Зникнення голосу під час розмови.
 8. Дискомфортні відчуття у верхніх дихальних шляхах або вухах.
 9. Помітне погіршення нюху або його повна відсутність.

Під час ЛОР-консультації в Києві доктор виявляє ознаки хвороби, що розвивається, ставить діагноз і складає індивідуальний план терапії. Наявність відразу декількох симптомів означає, що хвороба запущена і лікування займе більше часу. Тому завжди бажано не ігнорувати симптоми, що насторожують, а відразу ж звертатися в клініку навіть при невеликому нездужанні.

Особливості діагностування отоларінгологічних патологій

Згідно з відгуками пацієнтів, лікарі, які ведуть прийом у мережі медичних центрів «ВВ Клініка» на Позняках та метро «Шулявська», оглядають органи з ознаками потенційного захворювання максимально ретельно. В ході консультації вислуховуються всі скарги пацієнта, заповнюється повна історія хвороби, призначаються дослідження, що здатні точно встановити діагноз. При складанні плану лікування враховується вік хворого, індивідуальні особливості його організму, а також стадія патології.

Для достовірної постановки діагнозу можуть бути призначені:

 • Лабораторні аналізи.
 • Комп’ютерна томографія.
 • Отоскопія, риноскопія й інші ендоскопічні дослідження.
 • УЗД верхніх дихальних шляхів, глотки, носа, органів слуху.
 • Рентген ЛОР-органів.
 • Риноцитограма – в ході цієї процедури береться мазок з носа.

Для перевірки слуху та встановлення причин його погіршення використовуються такі методи, як імпедансометрія й аудіометрія. З їх допомогою фахівець з високою точністю знаходить ушкоджену ділянку слухового органу. Тож сучасна медицина вирізняється великими можливостями для ефективної діагностики та лікування. Головне – не затягувати звернення до лікаря, щоб уникнути ускладнень.

Джерело: офіційний сайт ЛОР клініки в Києві www.vvclinic.com.ua

Новости Краматорска