
ЛОР-лікар або отоларинголог – це фахівець, основним напрямком діяльності якого є діагностика та лікування хвороб горла, носа і вух. Також хороший ЛОР лікар у Києві, як правило, спеціалізується на обстеженні та лікуванні миндалин, трахеї, гайморових пазух, шийних лімфовузлів та інших органів, розташованих біля вух, горла й носа й тісно взаємопов’язаних з ними.
Коли потрібно йти на прийом до ЛОРа
Щоб запобігти настанню несприятливих наслідків, лікувати отоларингологічні патології необхідно своєчасно. Для цього рекомендується регулярно восени проходити огляд ЛОР-лікаря, але в деяких випадках звертатися до нього просто необхідно:
- Людина більше трьох разів на рік хворіє на простудні захворювання.
- Почав змінюватися голос, з’явилася хрипота, першіння в горлі.
- Пацієнт став хропіти уві сні.
- У пацієнта погіршився слух або йому стало важче дихати.
- Виникли симптоми, типові для патологічного стану вух або носоглотки.
Крім того, прийом у отоларинголога рекомендований людям, що страждають такими хронічними хворобами, як гайморит або отит, або перенесли інфекційні захворювання горла, вуха й носа. Відвідування цього фахівця входить і в програми планового та профілактичного огляду працівників підприємств, будь-то промислова фабрика чи популярний готель, автосервіс, виробник натуральних солодощів, ІТ-стартап чи будь-яка інша компанія. Своєчасне обстеження пацієнта дозволяє лікареві діагностувати хворобу на початковій стадії й вилікувати її з найкращими результатами.
Симптоми захворювань ЛОР-органів
Консультація фахівця, який лікує ЛОР-органи, потрібна й при появі у пацієнта таких симптомів:
- Підвищення температури тіла.
- Сильний кашель, який не проходить тривалий час.
- Часті кровотечі з носа.
- Хворобливі відчуття в горлі або глотці.
- Переривисте нерівне дихання.
- Регулярні головні болі.
- Зникнення голосу під час розмови.
- Дискомфортні відчуття у верхніх дихальних шляхах або вухах.
- Помітне погіршення нюху або його повна відсутність.
Під час ЛОР-консультації в Києві доктор виявляє ознаки хвороби, що розвивається, ставить діагноз і складає індивідуальний план терапії. Наявність відразу декількох симптомів означає, що хвороба запущена і лікування займе більше часу. Тому завжди бажано не ігнорувати симптоми, що насторожують, а відразу ж звертатися в клініку навіть при невеликому нездужанні.
Особливості діагностування отоларінгологічних патологій
Згідно з відгуками пацієнтів, лікарі, які ведуть прийом у мережі медичних центрів «ВВ Клініка» на Позняках та метро «Шулявська», оглядають органи з ознаками потенційного захворювання максимально ретельно. В ході консультації вислуховуються всі скарги пацієнта, заповнюється повна історія хвороби, призначаються дослідження, що здатні точно встановити діагноз. При складанні плану лікування враховується вік хворого, індивідуальні особливості його організму, а також стадія патології.
Для достовірної постановки діагнозу можуть бути призначені:
- Лабораторні аналізи.
- Комп’ютерна томографія.
- Отоскопія, риноскопія й інші ендоскопічні дослідження.
- УЗД верхніх дихальних шляхів, глотки, носа, органів слуху.
- Рентген ЛОР-органів.
- Риноцитограма – в ході цієї процедури береться мазок з носа.
Для перевірки слуху та встановлення причин його погіршення використовуються такі методи, як імпедансометрія й аудіометрія. З їх допомогою фахівець з високою точністю знаходить ушкоджену ділянку слухового органу. Тож сучасна медицина вирізняється великими можливостями для ефективної діагностики та лікування. Головне – не затягувати звернення до лікаря, щоб уникнути ускладнень.
Джерело: офіційний сайт ЛОР клініки в Києві www.vvclinic.com.ua