П’ятниця, 28 Січня, 2022
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > Любителям швидкої їзди у Києві та області вже відправляють «листи щастя»

Любителям швидкої їзди у Києві та області вже відправляють «листи щастя»

Відсьогодні на дорогах столиці та Київської області запрацювало 50 камер автоматичної фотовідеофіксації перевищення швидкості. З 1 червня постанови про накладання штрафу відправлять порушникам правил дорожнього руху поштою. Перший «лист щастя» отримає власниця Audi Q7, яка перевищила дозволену швидкість (50км/год) на 25 км/год о 00:01 на Чоколівському бульварі.    

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінців у Facebook. 

У столиці на аварійно-небезпечних ділянках встановлено 20 камер, у Київській області – 30. Лише за першу хвилину роботи системи було зафіксовано понад 40 порушень.

Система фотовідеофіксації виявлятиме спочатку тільки перевищення швидкості. У подальшому камери будуть фіксувати й інші порушення – проїзд на червоне світло світлофора, виїзд на зустрічну смугу, рух смугою для громадського транспорту тощо.

Олексій Білошицький нагадав, що за перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год штраф складатиме 255 грн. За перевищення більш ніж на 50 км/год –  510 грн.

– Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови, – зазначив Олексій Білошпицький.

Загальний термін оплати штрафу – 30 днів. Термін оскарження постанови – 10 днів.

У разі несплати штрафу запускається механізм примусового стягнення. На транспортний засіб боржника та інше майно може бути накладено арешт. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.  

Штрафи за перевищення швидкості будуть надходити власнику транспортного засобу незалежно від того, хто був за кермом під час порушення.

Якщо автомобіль із іноземною реєстрацією, то штраф отримає та особа, яка ввезла машину на територію України.      

Про факт фіксації порушення можна буде дізнатися:

  • на офіційних веб-сайтах МВС та Головного сервісного центру МВС у «Електронному кабінеті водія»;
  • від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушика;
  • від представників Державної прикордонної служби України, які будуть вручати постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами;
  • інформацію про штрафи можна буде також отримувати на електронну пошту, якщо буде подано відповідну заяву в МВС.

З адресами встановлених 20 камер фотовідеофіксації у Києві можна ознайомитися тут.

Джерело

Новости Краматорска