Субота, 22 Березня, 2025
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > Місто облаштує один із десяти безбар’єрних маршрутів від ЦНАПу Голосіївського району до Центрального залізничного вокзалу

Місто облаштує один із десяти безбар’єрних маршрутів від ЦНАПу Голосіївського району до Центрального залізничного вокзалу

Безбар’єрністьКиїв та міська владаМіський транспортДороги, транспорт та парковки

Від ЦНАПу Голосіївського району до Центрального залізничного вокзалу заплановано облаштувати один із безбар’єрних маршрутів. Цей маршрут увійшов до списку 10 перших безбарʼєрних маршрутів, який Департамент транспортної інфраструктури КМДА нещодавно представив на засіданні Ради безбар’єрності у місті Києві.

Заплановано, що маршрут довжиною 17,7 км від просп. Голосіївського, 42 до Вокзальної площі об’єднає понад 10 соціально важливих об’єктів. Зокрема, автостанцію «Київ», філію «Пасажирської компанії» ПАТ «Укрзалізниця», відділення «Укрпошти», аптеку і медичну лабораторію «Сінево», Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2, Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського, музеї видатних діячів української культури та Михайла Старицького, Службу у справах дітей та сім’ї Голосіївської РДА тощо.

Сполучення між цими об’єктами забезпечуватимуть тролейбуси маршруту № 12. Тож на зупинках громадського транспорту «Пров. Деміївський» і «Ст. м. «Деміївська» облаштують безбар’єрні підходи в обох напрямках руху, а самі зупинки технічно поліпшать. Також подбають про тактильну навігацію до цих зупинок від Центру надання адміністративних послуг Голосіївського району. Окрім цього, на маршруті встановлять антипаркувальні стовпчики і частково замінять асфальтове покриття на тротуарній частині.

Вибір маршруту від ЦНАПу Голосіївського району до Центрального залізничного вокзалу ґрунтувався на кількох ключових критеріях. Передусім сьогодні ЦНАПи – це установи для вирішення і супроводу всіх побутових питань мешканців Києва, з урахуванням їхніх індивідуальних потреб. Безумовно враховувалася наявність соціально важливих об’єктів, зручність транспортного сполучення та можливість усунення бар’єрів для маломобільних груп населення. Саме тому був обраний маршрут від ЦНАПу Голосіївського району до Центрального залізничного вокзалу.

Київ продовжує працювати над розбудовою безбар’єрної інфраструктури, адже це не лише питання комфорту, а й рівних можливостей для всіх містян.

Важливо зазначити, що створення доступного середовища відбувається в умовах повномасштабної війни, коли місто змушене балансувати між питаннями безпеки, відновленням пошкодженої інфраструктури та розвитком. Попри всі виклики, Київ робить кроки для того, щоб кожен громадянин, зокрема і люди з інвалідністю, військові, які повернулися з пораненнями, літні люди та батьки з дітьми, могли безперешкодно пересуватися містом. Це частина більшої мети: будувати Україну, яка буде комфортною та інклюзивною для всіх.

Нагадаємо, що днями у столиці представили 10 безбар’єрних маршрутів, які планують облаштувати з урахуванням соціально важливих об’єктів на шляху потенційних користувачів. Кожен із цих маршрутів – це конкретний транспортно-пішохідний шлях, який місто організує максимально доступним для маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, на кріслі колісному, осіб старшого віку, батьків із дітьми тощо.

Новости Краматорска