Субота, 28 Січня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > На Марші жінок у Києві вимагали ратифікації Стамбульської конвенції

На Марші жінок у Києві вимагали ратифікації Стамбульської конвенції

У Києві пройшов Марш жінок із вимогою ратифікації Стамбульської конвенції. Гасло цьогорічного Маршу — «У пандемії — жіноче обличчя».

Марш жінок відбувся в центрі Києва в понеділок, 8 березня. Хода розпочалася на Михайлівській площі, далі учасниці заходу пройшли вулицями Михайлівською, Хрещатиком та Володимирським спуском до Поштової площі, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

В акції взяли участь кілька тисяч осіб. Учасниці тримали у руках банери і транспаранти «Ратифікуйте Стамбульську конвенцію», «Фемінізм — це свобода обирати», «Одяг — не натяк», «Я вчилася 6 років не на прикрасу колективу», «Маю право на гідні пологи», «День матері та жінки — щодня», «Досить прикривати нерівність традиціями», «6 колона білоруських феміністок». Активістки також скандували : «Свобода, рівність, жіноча солідарність!», «Жінка — це людина, а не матка та вагіна!», «Права жінок — права людини».

Кілька учасниць маршу одягнені в традиційні наряди і тримають плакати з українськими історичними діячками, зокрема Лесею Українкою, Соломією Крушельницькою та княгинею Ольгою.

Гасло цьогорічного Маршу — «У пандемії — жіноче обличчя». У такий спосіб організатори хочуть привернути увагу до проблем, з якими зіткнулися жінки внаслідок пандемії коронавірусу: зріс рівень насильства, жінки становлять більшість працівників соціальної та медичної сфер, змушені в умовах локдауну поєднувати домашні справи, догляд за дітьми і роботу. Вони також виступають за збереження соціальних гарантій для тих, хто втратив роботу, і безпечні умови праці для жінок, зайнятих у сферах із високим ризиком зараження COVID-19.

У центрі Києва ще за кілька годин до початку маршу вже чергували багато правоохоронців. На Михайлівській площі зібралися кілька членів громадської організації «Традиція і порядок», які провели свою контракцію «Операція порятунку феміністок». Учасники тримали транспаранти: «Ні легалізації проституції», «Права людини — від народження» і «Ні насильству над жінками — ні Стамбульській конвенції». Учасників контракції відділяли від учасників маршу правоохоронці.

Конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок і домашнім насильством (також відома як Стамбульська конвенція) — міжнародна угода Ради Європи проти насильства щодо жінок і насильства в сім’ї. Законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції вніс п’ятий президент України Петро Порошенко на розгляд парламенту VIII скликання в листопаді 2016 року. Але оскільки законопроект не був ухвалений у першому читанні за основу та з огляду на припинення повноважень президента України, який вніс законопроект, відповідно до регламенту Верховної Ради, його було знято з розгляду 20 травня 2019 року, в день інавгурації президента Володимира Зеленського.

Новости Краматорска