Вівторок, 7 Лютого, 2023
Головна > Пандемія змінила юридичний ринок і дала нові можливості його учасникам

Пандемія змінила юридичний ринок і дала нові можливості його учасникам

27.07.2021

Пройшов рік з початку пандемії. Однозначно можна сказати – юридичний ринок встояв. Його учасники змогли підлаштуватися під нові обставини і як підсумок – отримали нові можливості надавати юридичні послуги у Львові. Пандемійний 2020 ий став шоком для всього юридичного ринку. Одні компанії закривали свої офіси, скорочували штат. Інші ж шукали нові можливості.

Керівництво FisherBroyles спрогнозувало, що багато юристів з великих фірм зрозуміють, як добре працювати на “удаленке”. Компанія зіграла на цьому і стала переманювати до себе людей. Залучати в штат нових партнерів виявилося не так складно. Людям подобається можливість працювати поза офісом. Хмарна юрфірма дає співробітникам велику автономію в діях, а також використовує привабливу фінансову модель. Партнери фірми отримують 80% від гонорару, який платить клієнт. 20% компанія залишає собі. Зазвичай в юридичних фірмах партнери отримують 25-35%.

Керівництво компанії також відзначає, що в пандемійний рік їх хмарна юрфірма змогла збільшити фінансові показники. Це сталося за рахунок того, що всі перемістилися в онлайн. Поки офлайнові юридичні компанії були закриті і намагалися налагодити надання онлайн-послуг, FisherBroyles просто продовжувала працювати і нарощувала свій оборот.

Що стосується українського юридичного ринку, то для великих фірм новим досвідом в 2020 році стала віддалена робота. Раніше великі компанії були готові застосовувати її тільки як виняток з правил. Але ситуація показала, що така робота може бути не тільки ефективною, але і більш плідною. Високомотивовані фахівці, отримуючи додатковий час, можуть оптимізувати робочі процеси, набувають додаткову можливість відпочинку і в кінцевому підсумку відчувають більш сильну зв’язок з роботодавцем, який їм довіряє.

При цьому невеликі юридичні компанії почали впроваджувати таку модель роботи ще до пандемії і в 2020 році отримали перевагу, так як процеси не довелося перебудовувати. Про це говорять Євгена Зусман, партнер юридичної компанії You & Partners, і Марія Борзова, радник адвокатського бюро TRUBOR

Новости Краматорска