Субота, 28 Січня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > «Похорони мікробізнесу»: акція ФОПів у Києві

«Похорони мікробізнесу»: акція ФОПів у Києві

У Києві 29 червня активісти руху #SaveФОП влаштували акцію «Похорони мікробізнесу». Учасники акції вимагали збереження мікропідприємництва і спрощеної системи оподаткування обліку та звітності в Україні. Вони мотивували це тим, що фіскалізація малих аптек, дрібних ювелірів та реалізаторів техніки, що набула чинності з 1 січня 2021 року, нібито фактично знищила їх.

За словами організаторів, активісти хотіли показати, що «влада знищує самозайнятих, заганяючи їх у домовини». Також учасники акції планували пройти ходою з труною і ритуальними вінками до Офісу президента і Верховної Ради, але правоохоронці заблокували шлях.

Активісти хотіли принести під Офіс президента символічну труну, але на шляху підприємців встали силовики.

ФОПи хотіли пройти маршем із труною і ритуальними вінками (як символ похорону малого бізнесу) до Офісу президента, а потім до Верховної ради, але правоохоронці заблокували їм шлях.

Після цього на Майдані Незалежності між протестувальниками та правоохоронцями сталася сутичка.

«Поліцейські вилучили у ФОПів труну, з якою ті хотіли пройти до Офісу президента. Але зіткнення тривають – протестувальники хочуть забрати труну. Вони почали блокувати автозаки, на яких поліцейські хотіли відвезти вилучений реквізит», – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що поліцейські вилучають реквізит у вигляді кришки труни і вінків. Рух Хрещатиком паралізовано.

Як повідомила старший інспектор відділу моніторингу Шевченківського управління поліції ГУНП у Києві Анна Зубрева, попередньо – ніхто не постраждав. Станом на 11:15 затриманих не було.

Новости Краматорска