Головна > Новини Києва > Економіка > Понад 7 тисяч бізнесменів закликали Зеленського захистити українську економіку від Гетманцева

Понад 7 тисяч бізнесменів закликали Зеленського захистити українську економіку від Гетманцева

Українські підприємці звернулись з відкритим листом до президента Володимира Зеленського із проханням усунути народного депутата Данила Гетманцева (фракція “Слуга народу”, на фото) з посад секретаря Національної ради Відновлення та голови податкового комітету Верховної Ради (ВР). Підписанти листа – представники різного калібру бізнесів. Вони переконують президента, що Гетманцев – соціаліст, противник ринкової економіки і заганяє країну в економічну неволю, тож його слід негайно відсторонити від прийняття рішень, що впливають на українську економіку. 

Про це KВ стало відомо з відеритого листаоприлюдненого на Facebook-сторінці CEO Club Ukraine. 

В листі до президента Володимира Зеленського підписанти (на момент виходу новини їх більше 7400) назвали голову податкового парламентського комітета Данила Гетманцева “уособленням регресивного, популістського соціалістичного підходу”, “послідовним противником економічної свободи, прихильником жорсткішого державного регулювання та придушення підприємницької ініціативи”.

“Наукові праці та професійна діяльність  пана Гетманцева переконливо свідчать, що він є активним прихильником марксистських, соціалістичних ідей та радянського способу життя, противником ринкової економіки та пов’язаних із нею прав і свобод, що іде в розріз інтересам країни. Дії пана Гетманцева на посаді голови (парламентського) Комітету наносять нищівну шкоду як економіці України, так і її репутації”, – сказано в листі.

За словами представників бізнесу, “нещодавні заяви пана Гетманцева щодо підвищення податків вже призвели до того, що багато підприємців вже відмовилися від інвестиційних проєктів в Україні і переносять їх в європейські країни”.

Автори відкритого листа президенту твердять, що ключова роль Гетманцева на посаді секретаря Національної ради Відновлення у визначенні економічної політики, у тому числі політики післявоєнного відновлення України, “буде значним стримуючим фактором як з точки зору взаємодії держави з українським малим і середнім бізнесом (на який припадатиме значна доля зусиль та інвестицій у відновленні України), так і у відносинах з міжнародними партнерами”.

Тож президента “переконливо просять” “негайно усунути” пана Гетманцева з посад “і призначити на ці посади людей, які поділяють ідеї прогресу, стрімкого розвитку”.

12 травня 2022 року ВР внесла зміни до Податкового кодексу, які повертають відшкодування податку на додану вартість, а також відповідальність за несплату податків, фактично скасовану після початку повномасштабної війни. Відповідний законопроєкт №7360 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану” (головний автор – Данило Гетманцев) підтримали 276 народних депутатів.

Законопроєкт, який на момент публікації новини все ще не оприлюднений на сайті ВР, за даними деяких народних депутатів, що потрапили в ЗМІ, передбачає відновлення податкового обов’язку та подання звітності для платників, які мають можливість своєчасно це робити. Перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов’язків встановлюватиметься Міністерством фінансів.

Бізнес зобов’язаний відновити сплату податків не пізніше двох місяців після того, як у нього з’являється така можливість.

Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків з 24 лютого 2022 року, якщо почали сплачувати податки протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

Відновлюються податкові перевірки.

Також цей законопроєкт передбачає реєстрацію податкових накладних за лютий-травень 2022 року не пізніше 15 липня.

Крім того, депутати дозволили юридичним особам ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини, які відповідають застарілим стандартам Євро-3, для власного використання. Відчужувати їх заборонено протягом трьох років.

Новости Краматорска