Головна > Новини Києва > Гаряча тема > Стародавня гривня прикрасила фасад музею історії у Києві

Стародавня гривня прикрасила фасад музею історії у Києві

«Мене потреш — гривню збережеш». Саме під таким гаслом днями у Києві відбулося урочисте відкриття 31-ї міні-скульптури у рамках проекту «Шукай» (на знімку).

«За дві гривні можна було купити коня. Це була настільки надійна валюта, що багаті люди накопичували в ній свій капітал. Звідси і прикмета —коли знайдете нашу скульптурку, потріть її на фінансову удачу», — пояснила головний меседж авторка проекту «Шукай» Юлія Бевзенко.

Скульптурка у формі стародавньої гривні тепер прикрашає фасад Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2). Саме там зберігається найбільша колекція гривень київського типу. Злиток виконаний у формі ромба, який є ще й логотипом Національного банку.

«Я так відливаю нині всі наші скульптурки. Воскову модель занурюю в рідку кераміку, роблю таких 8 шарів. Усе це сохне 3—4 дні. Після цього віск виплавляється з форми і на його місце заливається метал», — розповідає скульптор проекту Юрій Білявський. Він також наголосив, що роботу виконано у бронзі.

Проект «Шукай» було створено задля цікавого пізнання історії Києва. Завдяки йому мешканці та гості міста мають можливість вивчати минуле столиці без екскурсовода. Кожна скульптурка має QR-код, який відкриває сторінку з детальною інформацією про історію кожної із них. Такі скульптурки, які присвячені котлеті по-київськи, київському каштану, Золотим воротам, київському велотреку, серцю Києва, вже прикрашають вулиці столиці.

Новости Краматорска