Понеділок, 30 Січня, 2023
Головна > Тепловізори — пристрої для виявлення об’єктів, невидимих для людського ока

Тепловізори — пристрої для виявлення об’єктів, невидимих для людського ока

Спеціальний пристрій, що дозволяє виявляти та диференціювати різні об’єкти за температурною ознакою — це тепловізор. В Україні таке обладнання сьогодні особливо потрібне у військовій сфері, хоча його активно використовують і в мирних цілях. Тепловізори використовують мисливці, спелеологи, натуралісти, такі пристрої широко застосовуються працівниками правоохоронних органів та спецслужб, використовуються у будівельній сфері та в інших галузях господарської діяльності людини.

За допомогою цього обладнання можна в різні часи доби побачити інфрачервоне (ІФ) або теплове випромінювання будь-якого об’єкта, а також фіксувати температуру об’єкта/предмета з високою точністю. У військовій сфері тепловізор дає можливість побачити супротивника у будь-якій обстановці:

 • у нічний час доби;
 • при сильному задимленні;
 • у туман;
 • за будь-яких інших несприятливих ситуацій, що супроводжують погану видимість.

Замовити тепловізор у Києві з доставкою по всій Україні пропонує інтернет-магазин Comtrade — один із найкращих вітчизняних магазинів, постачальник телекомунікаційних проектів, потужної мережевої інфраструктури та якісного обладнання.

Які переваги та особливості притаманні тепловізорам?

Крім властивостей розпізнавати і диференціювати різні об’єкти біля, деякі види тепловізійних приладів оснащуються спеціальними модулями пам’яті, з допомогою яких можна записувати відеозображення об’єкта, отримане з допомогою зчитування його теплового випромінювання. Також у конструкцію тепловізора, крім пристрою, що запам’ятовує, може входити продуктивний мікропроцесор, за рахунок якого пристрій не тільки сканує об’єкт, але і аналізує отриманий результат.

Використання тепловізора у парі з відеокамерою суттєво покращує якісну характеристику даного обладнання за рахунок розширення діапазону видимого та інфрачервоного спектрів. За рахунок цього можна побачити об’єкт у звичайних умовах, за часткової видимості або за повної її відсутності та будь-яких інших несприятливих умов. Видимий діапазон та ІФ-випромінювання можуть працювати автономно або використовуватися спільно.

Вартість тепловізора та основні елементи його конструкції

Тепловізор — це відносно невеликий за розміром і компактний пристрій, корпус якого містить дорогі елементи.

Об’єктив

У конструкції будь-якої моделі тепловізора найдорожчим елементом є об’єктив. При його виготовленні використовується германій дуже дорогий і рідкісний матеріал, а не звичайне скло, яке не здатне пропускати ІФ-випромінювання. Тому ціна на тепловізори залишається досить високою. Адже вартість об’єктиву дорівнює половині вартості всього пристрою. Виробники перебувають в активному пошуку дешевого матеріалу для виготовлення об’єктивів, проте ці спроби на сьогодні безуспішні.

Матриця

Саме з допомогою присутності в тепловізорі цієї матриці людина може побачити «невидиме» у темряві. Матриця є піксельним елементом пристрою, вона складається з окремих терморезисторів, опір яких змінюється під впливом нагрівання.

Коли людина шукає об’єкт за допомогою тепловізора, обладнання прочитує температуру цього об’єкта. При його виявленні терморезистори нагріваються, їх сигнали передаються в ЦП матриці, яка інтерпретує їх і транслює зображення, яке стає видимим для людини. Матриця тепловізора — це ще один дорогий елемент конструкції цього обладнання.

Характеристика, переваги та недоліки тепловізорів

До основних технічних характеристик тепловізорів відносять:

 • тип матриці та розмір пікселя;
 • фокусна відстань;
 • кратність;
 • чутливість матриці;
 • діаметр вхідної лінзи;
 • діапазон кутів огляду;
 • частота оновлення кадрів;
 • режими (температурні) функціонування.

На жаль, матриці тепловізорів не відрізняються високою роздільною здатністю, максимальний параметр — 640х480 пікселів. Це в 1,5–2 рази нижче, ніж у моделей 2-го/3-го покоління ПНО. Будь-яка простенька модель фотоапарата (навіть у мобільному телефоні) має дозвіл у десятки разів вищий. Мабуть, низька роздільна здатність матриці тепловізора та його високу вартість можна віднести до ключових недоліків цього обладнання. Однак його можливості нівелюють їх, залишаючи тепловізор серед найбільш популярного обладнання, особливо у військовій сфері.

Купити якісний тепловізор у Києві з доставкою по Україні ви можете прямо зараз на сайті інтернет-магазину Comtrade. Ми пропонуємо моделі тепловізорів від відомих торгових марок, в якісному виконанні та за прийнятною (без накруток) вартістю.

Новости Краматорска