Середа, 26 Березня, 2025
Головна > Токарні верстати з ЧПУ — багатофункціональність та ефективність обладнання

Токарні верстати з ЧПУ — багатофункціональність та ефективність обладнання

Одним з сучасних способів обробки матеріалів є токарна обробка з ЧПУ. Цей метод дозволяє виготовляти різноманітні вироби, точно дотримуючись державних стандартів, нормативів чи креслень замовника. Широкий асортимент такого обладнання включає токарні верстати з ЧПУ, які відрізняються унікальним набором функцій, що дає можливість їх застосування у невеликих майстернях та на великих підприємствах з серійним виробництвом.

Які особливості токарного верстата з ЧПУ

Вид управління верстатом залежить від конкретного обладнання. Він може бути повністю автоматичним або напівавтоматичним. Напівавтоматичні токарні верстати з ЧПУ вимагають більшого втручання оператора, тоді як повністю автоматичні апарати можуть здійснювати повний комплекс робіт — від монтажу деталей до заміни інструментів.

Високоточні токарні верстати з ЧПУ — це найкращий варіант, який пропонує сучасна промисловість. В такому обладнанні можливе зацифрування всього процесу, починаючи зі створення системи автоматизованого проєктування робіт до отримання повністю готових деталей. Пристрої обладнані кожухами, що значно знижує ризики травмування оператора під час обробки. Контролюючи процес обробки з екрана монітора, робітники фактично не попадають під вплив елементів, які рухаються.

Які операції здійснює токарний верстат з ЧПУ

Токарну обробку на верстаті з ЧПУ можна застосовувати для виконання багатьох операцій. Серед них варто виділити основні:

  • Точіння — це одна з найпоширеніших операцій. Під час точіння інструмент рухається вздовж осі деталі, видаляючи з її поверхні зайвий матеріал. Завдяки такій операції деталі можна надавати різні контури. Зазвичай для досягнення бажаного результату необхідно здійснити кілька проходів.
  • Торцювання — процес, при якому шар матеріалу видаляється з торця деталі. Різальний інструмент рухається перпендикулярно до осі обертання. Зазвичай глибина різання не дуже велика, що дає можливість здійснити обробку за один прохід.
  • Прорізання канавок — як і під час торцювання, рух інструменту відбувається перпендикулярно до осі обертання. Якщо ширина канавки збігається з шириною інструмента, то прорізання можна здійснити за один прохід.
  • Нарізка різьблення — операція використовується для створення різьблення на поверхні деталі. Залежно від потрібної глибини різьби, може здійснюватись кілька проходів.
  • Свердління — основна внутрішня операція. Свердління може здійснюватися на кінці деталі та проходити прямо по осі. При цьому деталь обертається, а інструмент залишається нерухомим. У сучасних токарних верстатах з ЧПУ може використовуватись рухоме обладнання, за допомогою якого утворюються перпендикулярні отвори з боків.
  • Розточування — операція, при якій спочатку здійснюється свердління. В утвореному отворі роботу продовжують такі інструменти, як одноточкові різці, щаблі, фаски тощо.
  • Внутрішнє нарізання різьблення — у попередньо просвердлений отвір вводиться різьборіз, який здійснює внутрішнє різьблення. Розмір отвору має бути близьким до кінчиків зубчиків різьблення.

Обробка за допомогою токарних верстатів з ЧПУ є одним з основних процесів, який широко використовується в промисловості. Цей метод найкраще підходить для осесиметричних деталей. Завдяки гнучкості та виробничим потужностям такого обладнання можна здійснювати великосерійне виробництво, досягаючи однаково якісного результату. Придбати токарне обладнання з ЧПУ можна, звернувшись в компанію «ДІС-ГРУП».

Новости Краматорска