Головна > Новини Києва > Гаряча тема > У Києві модернізують освітлення на 400 мільйонів гривень

У Києві модернізують освітлення на 400 мільйонів гривень

Після створення нової системи місто зможе економити електроенергію та автоматично змінювати потужність освітлення.

Комунальне підприємство «Інформатика» замовило через систему Prozorro створення комплексу автоматизації мереж зовнішнього освітлення міста Києва. Переможець тендеру – держпідприємство ТОВ «Хідден Енерджі». Компанія виграла аукціон без торгів, адже, як вважають у комунальному підприємстві, на ринку відсутня конкуренція з технічних причин. Вартість всіх робіт складе 399,2 мільйона гривень.

Тендер включає придбання 361 щита керування зовнішнім освітленням та 2,5 тисячі демодуляторів керування світлодіодними світильниками. Роботи повинні виконати до 15 грудня 2021 року.

Закупівля проводиться у рамках створення «Програмно-апаратного комплексу управління та контролю мережами зовнішнього освітлення міста Києва». Після створення комплексу місто матиме можливість ощадити електричну енергію в залежності від рівня природного освітлення та потреби, контролювати роботу обладнання, автоматично та в ручному режимі управляти освітленням. Нові заходи також допоможуть уникнути більшості аварійних ситуацій. Система керуватиме 200 тисячами світильників.

Створена у 2015 році київська компанія «Хідден Енерджі» – офіційний представник виробника електроніки в Словаччині SEAK s.r.o. на території України. Компанія представляє систему інтелектуального управління освітленням СЕВК «Розумне світло».

У 2018 році КП «Інформатика» замовило у тієї ж компанії систему керування освітленням за 49,76 мільйона гривень. Тоді на ці гроші впроваджували автоматичне управління зовнішнім освітленням у Дніпровському районі. У договорі йшлося, що диспетчерський пункт системи буде розрахований на 1,5 тисячі шаф керування і 200 тисяч світильників із можливістю розширення.

У 2019 році Київрада підтримала цільову програму щодо модернізації систем зовнішнього освітлення столиці, розраховану на період 2018-2022 роки. На фінансування програми передбачено 2,153 мільярда гривень.

Комунальне підприємство «Інформатика» на чолі з виконуючим обов’язки гендиректора Миколою Пихтіним є структурним підрозділом Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

Новости Краматорска