Середа, 31 Травня, 2023
Головна > Новини Києва > Економіка > У Києві на місці падіння уламків ракети збудують багатоповерхівку: чим відомий забудовник

У Києві на місці падіння уламків ракети збудують багатоповерхівку: чим відомий забудовник

У проектах рішення Київради є документ про майбутнє будування житлового будинку на місці колишнього кінотеатру. Хто збирається будувати і де це зроблять – розкаже Інформатор Гроші.

Мова йде про будівництво на вул. Васильківській, 3 у Голосіївському районі Києва.

24 лютого 2022 року в районі будинку №3 на Васильківській вулиці впали фрагменти збитої авіаційної протирадіолокаційної ракети збройних сил росії. Це був перший зафіксований випадок влучення у житлових районів Києва у період активної фази російсько-української війни.

Київрада планує передати земельну ділянку на вул. Васильківській, 3 в оренду фірмі ТОВ «БІЗНЕС ДЕВЕЛОПМЕНТ КОМПАНІ» для будівництва житлового будинку з багатофункціональним комплексом на 5 років.

ЩО ТУТ БУЛО РАНІШЕ

Побудовану відразу після Другої світової війни будівлю у 2008 році відремонтували та обладнали в ній зал на 25 місць з усіма необхідною апаратурою для якісного перегляду – це і правильний звук, і величезні затишні крісла. Певний час дійсно у приміщенні «Київоблкіно» показували фільми.

У 2012 році Київська облрада передала будівлю на вул. Васильківській, 3 комунальному підприємству «Друкар». Останнім часом у будинку приміщення здавали в оренду – там знаходилися магазини, копі-центр, пивний бар.

У 2019 році департамент містобудування та архітектури КМДА видав КП «Друкар» Київської облради містобудівні умови та обмеження на реконструкцію нежитлових будівель під багатофункціональний комплекс на вул. Васильківська, 3 у Голосіївському районі.

Тут збудують житловаий комплекс та дитячий садок на 30 місць. Висота будівлі становитиме до 73,5 м. Збудують житловий комплекс на 21 тис. 450 кв. м, всього у будинку буде 155 квартир на 400 осіб.

Земельну ділянку (0,5427 гектара) у 2019 році чиновники оцінили у 44 млн 536 тис. 208,6 грн.

Як пише видання «Моя Київщина», у 2019 році ексзаступник голови Київської обласної ради Володимир Майбоженко в обхід сесії Київської обласної ради, порушуючи чинне законодавство України підписав лист-згоду на укладання договору на будівництво житлового комплексу за адресою місто Київ вул. Васильківська, 3 з ТОВ «А.В. Інвестиції» екс-прокурора Юрія Грегуля. Цю фірму пов’язували з екс-нардепом Володимиром Зубиком, а угоду розірвав Господарський суд Києва.

Після цього будівля була продана у 2020 році на аукціоні ТОВ «БІЗНЕС ДЕВЕЛОПМЕНТ КОМПАНІ». Фірма придбала у Фонду комунального майна Київської обласної ради будівлю за 75 млн 385 тис. 645 грн, коли фірма ТОВ «ТРЦ Комфорт» відмовилася від перемоги (вона пропонувала 126 млн 505 тис. грн за будівлю). Кінцевим бенефіціаром ТОВ «ТРЦ Комфорт» є син екс-мера Леоніда Черновецького Степан.

Пізніше Київська обласна прокуратура вимагала у Господарському суді Києва розірвати договір через порушення під час приватизації, однак марно.

КП «Київоблкіно» знаходиться у стані ліквідації з 2020 року.

ЧИМ ВІДОМИЙ ЗАБУДОВНИК

Підприємство було створено у 2018 році. З 2020 року директор і власниця фірми – мешканка Києва Ірина Передня.

Ірина Передня раніше працювала на державному підприємстві «Київпассервіс» згідно з даними з судового реєстру (щонайменше до 2016 року). Підприємству підпорядковується Центральний автовокзал Києва, 5 автостанцій у Києві, 18 автостанцій та автовокзалів на Київщині.

З 2012 року – співзасновниця ТОВ «Київпассервіс» на 1,25%. Його заснував, очолює і є основним власником екс-керівник однойменного державного піжприємства (2011-2012) Олександр Колосовський (46,84%). Колосовський був директором приватного автовокзалу «Теремки» у Києві, інвестором якого виступав президент KAN Development Ігор Ніконов. Пізніше Колосовський працював головою Миколаївського облавтодору (2020-2021).

З 2016 року Ірина Передня – співзасновниця (10%) ТОВ «Київське об’єднання пасажирських автобусних станцій» (КОПАС). Це підприємство очолює Михайло Братко. Інші акціонери працювали на державному «Київпассервісі» раніше.

Згідно даних з аналітичної платформи Youcontrol, ТОВ «БІЗНЕС ДЕВЕЛОПМЕНТ КОМПАНІ» Ірина Передня записана бенефіціаром через офшорну компанію з Кіпра «Вельсіон Лімітед». На цей же офшор записані ТОВ «Глобал Бізнес Продакшн» Вадима Мушинського (він пов’язаний з забудовником Василем Хмельницьким),  ТОВ «Еліт Буд Інвест» Юрія Агенія та Дениса Полонського (директор фірми пов’язаний з UDP Development Андрія Іванова та Василя Хмельницького), ТОВ «В-Констракшн» Євгена Ковальова (співпрацює з U-Future Василя Хмельницького) та екс-депутата Львівської облради і власника «Оксі Банк» Олега Баляша.

Василь Хмельцький, фотогафія зроблена Дмитром Ларіним

Тому за майбутньою забудовою вул. Васильківської №3 з великою вірогідністю стоять компанії Іванова та Хмельницького, які домовилися з сином екс-мера столиці Степаном Черновецьким (через що придбання будівлі обійшлося на 51,1 млн грн дешевше).

До речі, будинок поруч на вул. Васильківській  №1 – ЖК «White Lines». Це проект UDP Андрія Іванова та Василя Хмельницького та A Development Олексія Баранова.

У грудні 2021 року Василь Хмельницький заявив, що планує продати свою частку у UDP Development своєму партнеру Андрію Іванову.

Як підлеглі Віталія Кличка з КМДА програли суд компанії Василя Хмельницького на 10 млрд грн – читайте тут. Також ми писали про те, що Хмельницький планує побудувати індустріальний парк у Бучі під Києвом. Нагадуємо, що пов’язані з колишнім нардепом компанії приватизували завод «Більшовик», що зараз намагається оскаржити Офіс Генпрокурора.

Дмитро Чернишов

Новости Краматорска