Понеділок, 30 Січня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > У Києві відкрили сквер на честь розвідника Шаповала

У Києві відкрили сквер на честь розвідника Шаповала

У столиці відкрили сквер на честь Героя України генерал-майора Максима Шаповала та пам’ятний знак, присвячений українським розвідникам.

Про це передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу КМДА.

Як відзначив на церемонії мер Києва Віталій Кличко, наш громадянський обов’язок – шанувати кожного захисника України.

«І мені особливо приємно відкривати сьогодні сквер на честь легендарного розвідника, Героя України, генерал-майора Максима Шаповала. Справжнього патріота і професіонала, досягнення якого мають особливе значення в боротьбі з російським агресором», – сказав він.

Мер нагадав, що Максим Шаповал загинув 27 червня 2017 року. Він був убитий найманцем, дії якого координувалися ФСБ Росії та ГРУ генштабу збройних сил РФ, підкреслив Кличко.

«Раніше ми відкрили меморіальну дошку, що встановили на фасаді будинку, де жив Максим Шаповал. Його іменем вже назвали вулицю, на якій він мешкав. І я щиро вдячний громаді Солом’янського району, всім людям, з якими ми створювали цей гарний сквер та встановлення в ньому пам’ятного знаку, присвяченого українським розвідникам», – зазначив Кличко.

Зокрема, у центрі скверу встановлено садово-паркову скульптуру із емблемою Головного управління розвідки Міноборони України – пам’ятний знак, присвячений українським розвідникам. Автор проєкту – народний художник України Микола Ількович Білик.

Як повідомлялося, під час громадських обговорень у липні 2017 року кияни ініціювали надання статусу скверу ділянці на Повітрофлотському проспекті, 11-13 та присвоєння їй імені Максима Шаповала. Статус скверу ділянці Київрада надала в січні 2019 року.

На засіданні 10 червня 2021 року депутати Київської міської ради проголосували за присвоєння скверу імені Героя України Максима Шаповала – розвідника, учасника АТО, генерал-майора Збройних сил України.

Співробітник Головного управління розвідки Міноборони Максим Шаповал загинув вранці 27 червня 2017 року в Солом’янському районі Києва в результаті підриву автомобіля.

Новости Краматорска