Вівторок, 21 Березня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > У Києві влада хоче відновити районні ради. Для чого вони потрібні?

У Києві влада хоче відновити районні ради. Для чого вони потрібні?

У Києві влада хоче відновити функціонування районних рад, які ліквідували у 2010 році. Так планують покращити місцеве самоврядування.

Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.

Він каже, що ініціював розгляд цього питання Київрадою і закликає депутатів підтримати його на одній з найближчих сесій.

«Нагадаю, районні ради в киян забрав режим Януковича у 2010 році, і досі базове місцеве самоврядування в Києві не відновили. Сьогодні політики й чиновники найвищого рівня намагаються контролювати Київ, хоча це повинні робити кияни», — написав мер.

Кличко називає повернення районних рад посиленням децентралізації. Він каже, що їхні депутати зможуть краще представляти інтереси киян, сприятимуть посиленню прозорості використання бюджетних коштів. А от працювати їм пропонують на громадських засадах без зарплат.

«По-перше, Київ — занадто велике місто, щоб кияни могли особисто знати свого депутата, скаржитись і доносити ідеї. Депутати районних рад будуть на постійному зв’язку зі своїми сусідами, зможуть оперативніше реагувати на їхні проблеми. По-друге, більше представництва — більше прозорості», — написав мер.

Кличко також каже, що за даними різних опитувань громадської думки, приблизно 70% киян хочуть повернути районні ради.

Чому в Києві не стало райрад?

Восени 2010 року тодішній президент Віктор Янукович підписав зміни до закону про столицю України, надавши право Київській міській раді самостійно створювати чи не створювати районні ради в Києві. Тоді ж Київська міська рада ухвалила рішення про ліквідацію районних рад у столиці.

Новости Краматорска