П’ятниця, 28 Січня, 2022
Головна > Новини Києва > Корисна інформація > У Києві вперше за 140 років метеорологічна зима так і не наступила

У Києві вперше за 140 років метеорологічна зима так і не наступила

Вперше за 140 років спостереження за погодою в Києві за усю календарну зиму метеорологічна зима до столиці так і не завітала.

Про це повідомили в Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.

«Стійкого переходу середньодобової температури повітря через 0 градусів в сторону мінусових значень протягом календарної зими 2019-2020 рр. у Києві так і не відбулося», — зазначає установа.

Так, упродовж усіх трьох зимових місяців середня температура була плюсовою, а загалом вона за грудень-лютий склала плюс 2 градуси.

В обсерваторії навели «парадоксальний», але промовистий приклад — цього сезону найхолоднішим днем було 8 лютого, коли під ранок температура опустилась до мінус 8,4 градуса, тоді як минулого року вже 22 листопада було мінус 9,7 градуса.

«Кліматологи обсерваторії наголошують, що вперше за 140 років у Києві не було не тільки метеорологічної зими, але й температури повітря нижче -10°C. Це наслідки глобального потепління, темпи якого, на жаль, пришвидшуються», — наголосили в установі.

Цієї зими випало 70% від сезонної норми опадів — 100 мм, тоді як стійкого снігового покриву у столиці так і не було.

Нагадаємо, метеорологічна весна у Києві розпочалась 10 лютого.

Також повідомлялось, що ніч на 15 лютого у Києві стала найтеплішою за 140 років спостережень. Стовпчик термометра не опустився нижче +2,3°C, що на 1,4°C тепліше, ніж у 1950 році.

Новости Краматорска