Субота, 28 Січня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > У Києві викрили схему “кришування” нелегальної торгівлі у підземних переходах

У Києві викрили схему “кришування” нелегальної торгівлі у підземних переходах

Столичні правоохоронці провели обшуки в учасників злочинної групи, які спільно з посадовими особами Київської міської держадміністрації організували систематичне вимагання й отримання коштів від суб’єктів господарювання за незаконну оренду торговельних точок у підземних переходах на території центральних районів міста Києва, повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури у четвер.

“Згідно з матеріалами слідства, учасники злочинного угрупування, до складу якого входять приблизно 20 осіб, зокрема колишній народний депутат, а також чинні та колишні депутати Київської міської ради, щомісяця отримують, за попередніми даними, від 5 до 7 мільйонів гривень доходу від оренди торговельних точок, нелегально облаштованих у підземних пішохідних переходах станцій метро у Шевченківському, Солом’янському, Печерському та Голосіївському районах столиці”, – йдеться у повідомленні.

У ньому наголошується, що починаючи з 2012 року КМДА передала в користування “інвесторам” 228 підземних пішохідних переходів на умовах, що приватні фірми самі проводитимуть ремонти та прибирання, а також боротимуться зі стихійною торгівлею.

При цьому інвесторам було надано право безконтрольно встановлювати в підземних пішохідних переходах торговельні точки у будь-якій кількості, без обмежень.

“Одним із таких інвесторів у 2012 році став депутат Київради, голова однієї з постійних комісій, який контролював значну кількість посередницьких структур, що здавали ці торговельні площі в суборенду. При цьому, жоден із інвесторів не дотримувався своїх зобов’язань: не ремонтував переходи і не покращував їх технічний стан, займаючись лише організацією торгівлі”, – повідомляють правоохоронці.

Вони зазначають, що в 2016 році Верховний Суд України визнав незаконними майже всі зазначені інвестиційні договори як такі, що є уявними та спрямованими на приховування угод із оренди об’єктів комунального майна.

“Попри це, з 2016 року до сьогодні учасники злочинної групи вчиняють дії, спрямовані на незаконне вимагання та отримання грошових коштів від суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють роздрібну торгівлю у підземних пішохідних переходах”, – наголошують у прокуратурі.

Там уточнюють, що згідно з розподіленими ролями, учасники злочинної групи систематично щомісяця збирали плату з “орендарів” і забезпечували їхню діяльність шляхом незаконного підключення до електромереж комунальних підприємств, за що підприємці їм платили окремо. Розмір щомісячної плати з однієї торговельної точки лише за оренду приміщень становив від 10 до 15 тис. грн.

“За даними слідства, лобіює питання стосовно заборони демонтажу МАФів, які розміщені в підземних переходах, колишній народний депутат України VII і VIII скликань. Також останній використовує корупційні зв’язки для усунення перешкод у здійсненні незаконної діяльності вищезазначеної злочинної групи, за що регулярно отримує грошові кошти від членів зазначеного угруповання”, – інформують правоохоронці.

Як повідомляється, 12 травня 2021 року на підставі постанов суду проведено 14 одночасних обшуків, зокрема за місцем проживання депутата Київської міської ради, який, за оперативною інформацією, організував і контролював зазначену злочинну схему; колишнього народного депутата України VII і VIII скликань, який сприяв незаконній діяльності злочинної групи; одного з керівників Федерації боксу України, який є довіреною особою екс-народного депутата.

“Наразі під час обшуків вилучено документи, чорнові записи, а також грошові кошти в сумі приблизно $350 тис., із яких $250 тис. – у колишнього народного обранця. Кримінальне провадження розслідується за ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 368 КК України. Слідчі дії тривають”, – повідомляють правоохоронці.

Вони додають, що 12 травня 2021 року в рамках зазначеного провадження тривали активні слідчі дії в підземних переходах станцій метро “Либідська” та “Арсенальна”, де розпочався масовий демонтаж торговельних точок і МАФів.

Новости Краматорска