Неділя, 26 Березня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > У столиці судитимуть двох адвокатів у справі про заволодіння 16 гідроспорудами та землею вздовж Дніпра

У столиці судитимуть двох адвокатів у справі про заволодіння 16 гідроспорудами та землею вздовж Дніпра

Подільською окружною прокуратурою Києва скеровано до суду справу щодо заволодіння правами на гідротехнічні споруди. Двох адвокатів звинувачують у шахрайському заволодінні спорудами та земельними ділянками у столичному парку “Наталка”, на півострові “Собаче гирло”, на острові “Оболонський” та інших водних об’єктів. Правоохоронці стверджують, що ринкова вартість ділянок становить понад 400 млн гривень.

Про це, йдеться в повідомленні пресслужби  Київської міської прокуратури.

“Слідством встановлено, що у червні 2018 року адвокат звернувся до Головного управління Національної поліції у місті Києві з заявою про “знахідку на речі у вигляді майнових прав” на 16 гідротехнічних споруд, розташованих уздовж річки Дніпро”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що мова йде про гідроспоруди у парку “Наталка”, на півострові “Собаче гирло”, на острові “Оболонський” та в межах прибережних смуг інших водних об’єктів на території Києва та Київської області.

За даними прокурорів, у подальшому на підставі листа слідчого столичної поліції адвоката було визначено зберігачем вказаної “знахідки”. Йому передали майнові права на гідротехнічні споруди, які в силу закону повинні перебувати у власності територіальної громади.

Надалі адвокат уклав з директором підконтрольного товариства (також адвокатом) договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкти, тим самим створивши видимість їх придбання на користь підприємства, в якому сам же є засновником.

Зазначається, що загальна площа земельних ділянок, якими заволодів адвокат у такий спосіб, становить понад 36 га. Згідно висновку експерта ринкова вартість земельних ділянок (прав пов’язаних із земельними ділянками) становить понад 400 млн гривень.

На вказані гідротехнічні споруди накладено арешт. Крім того, окружною прокуратурою до суду подано позовні заяви до щодо скасування рішень про державну реєстрацію прав за адвокатом на ці об’єкти. Слідство відносно інших учасників злочину триває.

Нагадаємо, у липні 2022 року Київська міська прокуратура звернулась до суду щодо скасування реєстрації прав на гідроспоруди на Оболонському острові та вздовж берегової лінії Дніпра. Прокурори наполягали, що споруди, розташовані вздовж парку “Наталка”, на півострові “Собаче гирло”, острові “Оболонський” повинні бути передані до комунальної власності. Згодом, у серпні 2022 року, в КМДА повідомили, що для розслідування справи щодо незаконного привласнення причалів, дамб та цілого острова в межах столиці і області  створено групу, до якої увійшли правоохоронці та працівники Київської міської державної адміністрації.

Читайте: У столиці запобігли втраті громадою міста Оболонського острову площею 147,7 тисяч квадратних метрів, – КМДА

У грудні м.р. Київська міська прокуратура в судовому порядку домоглася скасування рішення про державну реєстрацію прав власності на гідроспоруду площею майже 3 500 кв метрів.

Читайте: Суд скасував реєстрацію права власності на гідроспоруду вартістю понад 142 млн гривень на столичній Оболоні

У лютому 2023 року прокурори прозвітували, що домоглися в суді скасування за фізичною особою незаконної реєстрації майнових прав на гідроспоруду в Оболонському районі.

Читайте: Гідроспоруду, розташовану на півострові “Собаче гирло” на Оболоні, можуть повернути у власність столичної громади

Фото: Київська міська прокуратура

Новости Краматорска