25 квітня у вірян східного обряду – Вербна неділя. За тиждень до Великодня в усіх церквах проходить урочистий обряд освячення гілок верби. Цього року у зв’язку із пандемією влада в містах повідомила про затвердження «особливих вимог» до проведення релігійних заходів під час святкування Вербної неділі та Великодня.
Зокрема в Києві, щоб запобігти сплеску вірусу, столична влада рекомендує керівникам церков і релігійних організацій проводити богослужіння в онлайн-режимі. Проте, якщо парафіяни підуть у церкву, необхідно дотримуватися суворих правил і обмежень.
Як віряни Києва та Львова, двох міст, які перебувають у «червоній зоні», святкували Вербну неділю, дивіться у фоторепортажі Радіо Свобода.
1Священники окроплюють святою водою вірян та вербу. Київ, Володимирський обор2Вербна неділя – це свято є одним із 12 найбільших у церковному календарі, його відзначають рівно за тиждень до Великодня3Присвячене воно урочистому в’їзду в Єрусалим Ісуса Христа. Він прибував до міста верхи на ослі, а народ зустрічав Ісуса, кидаючи на дорогу одяг та пальмові гілки на знак вітання й захоплення4До церкви приходять родинами5Для України пальми не є типовою рослиною, тому в ознаменування тих гілок використовують вербові. Звідси й народна назва свята – Вербна неділя6Священники окроплюють святою водою вірян та вербу в кафедральному Михайлівському соборі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, що належить Православній церкві України7Прихожани Домініканського Собору на літургії в честь Вербної неділі у Львові8Святе причастя9Прихожани церкви святого Андрія у Львові у черзі до сповіді10Прихожани церкви святого Андрія у Львові очікують на посвячення верби11Освячення святої верби у церкві Андрія у Львові.