Вівторок, 30 Травня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > З Twitter Верховної Ради зник пост про Бандеру після дзвінка з Польщі — МЗС Польщі

З Twitter Верховної Ради зник пост про Бандеру після дзвінка з Польщі — МЗС Польщі

Пост до 114-ї річниці від дня народження Степана Бандери зник з облікового запису Верховної Ради у Twitter після розмови прем’єр-міністрів двох країн. Про це в ефірі Польського радіо сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Аркадіуш Муларчик, повідомляє PAP.

“Це знак того, що українці дослухалися до нашого голосу. Хочу дати зрозуміти, що з боку польської держави неприйнятне вшанування Степана Бандери, який убив десятки тисяч поляків на Волині”, – сказав він.

За словами Муларчика, українці мають усвідомлювати, що те, що зараз роблять польський уряд та поляки, має значно більше значення для незалежної, суверенної України. Водночас він зазначив, що поляки “попереду ще мають роботу”, оскільки, на його думку, багато українців не знають про події на Волині. “Я переконаний, що настане час, коли це питання буде прояснено у відносинах між нашими країнами”, – сказав Муларчик.

1 січня, у день народження Бандери, в обліковому записі Ради було опубліковано фото головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного на тлі портрета Бандери. Станом на вечір 2 січня в акаунтах Ради такого посту вже не було.

2 січня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що порушить це питання у своїй наступній розмові з українським колегою Денисом Шмигалем.

“Ми вкрай критично, дуже негативно ставимося до будь-якого прославлення або навіть згадки про Бандеру”, – заявив Моравецький.

Новости Краматорска