Вівторок, 6 Грудня, 2022
Головна > Новини Києва > Економіка > Забудовниця Владислава Молчанова позивається до активіста за викривальні дописи в Facebook

Забудовниця Владислава Молчанова позивається до активіста за викривальні дописи в Facebook

Бізнес-леді просить суд захистити свою честь та гідність, існування яких ставить під сумнів активіст Георгій Могильний, відомий своїми викривальними дописами по темі київських забудов.

Забудовниця Владислава Молчанова позивається до активіста за викривальні дописи в Facebook

Про це повідомляє інформагентство «Великий Київ».

«Карантин перестає бути томним! Головна спонсорка київської Батьківщина і відморожена київська забудовниця Влада Молчанова (група Столиця) ще у лютому подала на мене позов про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди.

Дізнався я про це випадково лише сьогодні, хоча засідання суду було призначене ще місяць назад. Проте, я ще щасливчик – суд призначено на червень, тож дізнався я про це до суду, а не після.

Треба буде сходити отримати документи, бо дуже цікаво почитати, що саме Молчанова у позові намагається видати за свої неіснуючі честь та гідність.» – написав Георгій Могильний у своєму дописі.

Та опублікував відповідний скріншот з сайту «Судова влада України». 

Дійсно, згідно Єдиного державного реєстру судових рішень в провадженні судді Шевченківського районного суду м. Києва Микити Рибака перебуває справа № 761/6458/21.

Згідно публічно доступної інформації на сайті ЄДРСР Молчанова Владислава Борисівна позивається до Могильного Георгія Сергійовича про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди.

Ухвала суду від 23 лютого 2021 року малоінформативна. Зазначається лиш, що підготовче судове засідання призначено у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва 14 червня 2021 року об 11:00.

Наразі невідомі причини, що спровокували забудовницю звернутися до суду. Сам активіст підозрює, що це спричинив його допис в Facebook від 6 лютого 2021 року про ситуацію з будівництвом електромереж для потреб забудовника за рахунок ДТЕК, оскільки ряд новинних сайтів поширив цю інформацію. 

В даному дописі Могильний зазначає, що Владислава Молчанова використовує активістів-аферистів та довірливих інвесторів збанкрутувалого забудовника «Аркада» аби змусити «ДТЕК Київські електромережі», що належить Рінату Ахметову, підписати юридично нікчемний Меморандум та витратити 340 млн грн на підключення новобудов до електромереж, хоча це суперечить офіційним документам, затвердженим НКРЕКП:

«Молчанова заявляє інвесторам Аркади, що саме ахметівський ДТЕК зобов’язаний за власні кошти до 2022 року побудувати підстанцію для забезпечення електроенергією ЖК “Патріотика” та “Патріотика на Озерах”, бо так написано у Плані його розвитку, затвердженому НКРЕКП, і тому так буде передбачено в Меморандумі про “спасіння постраждалих”.» 

За неофіційною інформацією недобудовані об’єкти «Аркади», а також 176 га Екопарку Осокорки, за збереження якого не перший рік воюють кияни, будуть добудовувати підконтрольні Молчановій будівельні компанії, що і пояснює вигоду забудовниці від перекручування офіційної інформації.

«ДТЕК Київські електромережі, прифігівши від нахабства Молчанової, надає публічну відповідь, що нічого за свої кошти будувати не буде, бо це суперечить законодавству, адже План розвитку передбачає будівництво підстанції та мереж для Аркади за рахунок самої Аркади, як плата за приєднання.» – зазначає Георгій Могильний у ще одному своєму дописі

Поки невідомо, в яку суму Владислава Молчанова оцінила завданий їй збиток. Жодні документи активіст ще не отримував, тільки СМС-повідомлення з Укрпошти, через що і дізнався про судовий позов. 

В коментарях дописувачі згадали випадки, як саме за допомогою корумпованих працівників Укрпошти реалізовувались різні злочинні схеми.

Наприклад, скандальний забудовник Войцеховський судився з активістами та вимагав 8, 5 млн грн. Про суд люди випадково дізналися лиш перед третім засіданням, бо поштар навіть знаючи телефон одержувача не повідомляв його про листи та тричі повертав до суду повістки з приміткою «не отримано». Суд проти забудовника виграли, а продажного поштаря звільнили після скарги до начальника поштового відділення.

Активіст Георгій Могильний теж згадав за цю історію: «Забудовник домовився у поштовому відділенні, що там будуть перехоплювати листи із суду, щоб відповідач не знав – це дешевше, ніж з працівниками суду домовлятися про підробку документів про відправлення листів стороні справи.»

Журналіст «Великого Києва» Максим Юр’єв теж зазначив про особистий досвід подібних випадків з поштарями. Навіть більше, наприклад, підбір працівниками Укрпошти людей для участі в замовних акціях та громадських слуханнях задля створення враження підтримки громади певних питань, наприклад, незаконної забудови.

Керівник Укрпошти Ігор Смілянський підтвердив журналісту «ВК»: «Так, людський фактор ніхто не відміняв. Якщо є такі факти – звільняємо миттєво.» 

В коментарях зазначають, що позов принесе репутаційні втрати як для позивачки, так і для партії Батьківщина, спонсором київського осередку якої називають Молчанову. 

Дехто з дописувачів жартує: «Як можна зашкодити тому, чого немає? У дами немає ні честі, ні репутації, ні гідності.»

В хід пішли і відповідні колажі щодо даної справи.

Представниця громади мікрорайону Березняки Елла Гавриленко зауважила, що дана справа «прославить» забудовницю і варто зібрати в загальний список її діючі та заплановані будівельні об’єкти. 

Член так званої «Комісії резонансних забудов» КМДА активіст Петро Михайленко вважає, що даний позов – це виклик не лише одному активісту, а всім киянам. Активістка Оксана Таращук вітає Могильного: «Ви тепер один із злісних ворогів забудованої мафії Києва, тобто, один із найдостойніших! Так тримати!». 

Один з коментаторів зауважив, що в Facebook треба бути обережнішим з епітетами, які можуть образити героїв викривальних публікацій. 

Дописувачі називають цю справу цирком та спробою тиску через розголошення злочинних схем забудовниці. Закликають інших також прийти підтримати активіста та організувати онлайн-трансляцію засідання, а також висловлюють здогадки, що суддя може захворіти через резонанс та задля затягування справи. 

Низка користувачів вже заявили про свій візит до суду на підтримку Георгія Могильного, зокрема членкиня Головної ради в Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури Ольга Рутковська, співзасновник історико-культурного центру «Річкова Брама Києва» та ГО «Громада Андріївський Узвіз» Віталій Білецький, активіст Екопарку Осокорки Максим Стравинський, кандидат в депутати Київради Юрій Петренко. 

В різних Facebook-групах також публікують численні заклики до відвідин судового засідання, де буде розглядатися позов забудовниці, яка, за твердженням користувачів соцмережі, «ґвалтує» місто. 

«Великий Київ» спостерігатиме за ходом цієї резонансної судової справи та інформуватиме читачів.

Новости Краматорска