Головна > Новини Києва > Гаряча тема > Зупинено рейдерське захоплення будівлі та земельної ділянки військового містечка у Києві

Зупинено рейдерське захоплення будівлі та земельної ділянки військового містечка у Києві

Міноборони спільно з Мін’юстом і Держгеокадастром вчасно виявили й зупинили рейдерську схему виведення нерухомого майна та земель оборони у м. Києві ринковою вартістю понад 10 млн грн. Повідомляє МОУ.

Військове містечко, частину якого намагалась зухвало перереєструвати за собою комерційна структура, розташоване у Голосіївському районі столиці.

Так, у вересні 2021 року під час моніторингу Публічної кадастрової карти України на території військового об’єкта було виявлено земельну ділянку загальною площею близько 0,5 га, зареєстровану за комерційною структурою.

Міноборони моментально почало встановлювати всі обставини незаконного вибуття земель оборони у столиці. Виявилось, що нечисті на руку ділки вивели з державної власності не лише землю, а й будівлю шляхом їх реєстрації за адресою, якої не існує.

Затим було з’ясовано, що «двійник» був зареєстрований за суб’єктом господарювання у травні 2020 року на підставі фіктивного договору, який нібито був укладений у 2003 році, та технічного паспорта з ідентичними характеристикам будівлі військового містечка. За дивним збігом обставин, протягом 18 років ці документи десь «приховували».

Проте відразу після такого нахабного способу приватизації військового майна схема ділків зазнала невдачі.

Встановивши всі обставини рейдерського захоплення земель оборони та військової нерухомості, Міноборони через Антирейдерську комісію Мін’юсту скасувало протиправну реєстрацію речових прав на цю будівлю.

А державному нотаріусу, який був безпосереднім виконавцем у процесі привласнення військових об’єктів комерсантами, анульовано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Водночас МОУ через Держгеокадастр з Публічної кадастрової карти України видалило відомості про цю земельну ділянку.

Завдяки злагодженій роботі Міноборони, Мін’юсту та Держгеокадастру викрито рейдерське захоплення державного майна та повернуто його у користування МОУ.

Наразі правоохоронні органи вивчають усі обставини й надають правову кваліфікацію діям осіб, що брали участь у виведенні військового майна у Голосіївському районі Києва з державної власності.

Міноборони відстежує та виявляє факти незаконного привласнення нерухомого майна та земель оборони. Кожна протиправна дія чи бездіяльність у цьому напрямку не залишиться поза увагою.

Новости Краматорска