Субота, 3 Червня, 2023
Головна > Новини Києва > Гаряча тема > Звіринецький сквер у Києві знов хочуть забудувати

Звіринецький сквер у Києві знов хочуть забудувати

Про це повідомляє Георгій Могильний, передають Новини Києва: “Як визначити, чи дійсно на Банковій плануються наводити реальний порядок з будівництвом і боротися з незаконною забудовою? Треба просто подивитися, на запуск яких проектів викидають гроші забудовники зі зв’язками.
Хто такий Андрій Вавриш і які в нього зв’язки у владних кабінетах, як мінімум кияни знають, тож не буду повторюватись.
І буквально на днях почалася активність із документами для поновлення забудови однієї з найбільш скандальних ділянок в Києві – так званого Звіринецького скверу в Печерському районі між Вільшанською та Бойчука, де вавришева SAGA Development планує будувати ЖК “OZON Concept House”.

Боротьба там триває вже понад 10 років і противники, як на підбір – спочатку був Войцехівський зі своїм УкоГруп, потім рік намагався зайти Микитась із Укрбудом, а потім і Вавриш зі своєю Сагою вирішив перевірити власну вдачу… До речі, це одне з тих будівництв, за спробу зупинити яке втратила свою посаду міністр Мінрегіону Альона Бабак (про що вона прямо заявила з трибуни ВР у виступі перед відставкою).

Пікантна важлива подробиця: незаконне будівництво Вавриш-забудовник намагається розпочати з використанням МУО, незаконно виданих Вавришем-чиновником у 2013 році.
Раніше у корумпованій ДАБІ було отримано дозвіл на першу чергу – один двосекційний житловий будинок до 24 поверхів.
Тепер проводять коригування проекту, щоб цей дозвіл вже був на ЧОТИРИ багатосекційних житлових будинки (загалом 24 різноповерхові секції), але максимальну поверховість зменшують до 17 поверхів (ось тільки вони на стилобаті в 4 поверхи, тож реально має бути до 21 поверху).

А тепер подивимось, як виглядає позитивна експертиза проекту цього будівництва і на скільки відповідає вимогам законодавства ця показово зменшена висотність.

Почну із найпростішого прикладу – відповідність інформації в різних місцях експертизи.
Спочатку: “Майже увесь схил покритий лісонасадженнями”.
А під кінець, де питання екології: “знесення зелених насаджень не передбачається”.
Мабуть, Вавриш вирішив будувати багатоповерхові будиночки на деревах, бо як можна без знесення зелених насаджень втулити кілька багатоповерхівок на стилобаті на схил, що майже весь покритий лісонасадженнями? 😉
Ось тільки в мене є акт обстежень зелених насаджень під це будівництво і там прямим текстом написано наступне: “Запроектовано до видалення: дерев 1691 одиниця”.
Видалення 1691 дерева – це і є “знесення зелених насаджень не передбачається”. Ви не згодні з таким формулювання? Це ваші проблеми, бо ви – не експерти, а справжні сертифіковані експерти все для забудовника підтвердили.

Йдемо далі по твердженням в експертизі.

1) Ділянка “відповідно до планувальної структури Генерального плану м. Києва знаходиться в центральній планувальній зоні”.
Все чесно – так воно і є. Але є нюанс: відповідно до Основних положень цього самого Генплану Києва, передбачено: “відтворення архітектурно-художнього колориту Києва, збереження історико-культурної спадщини та історичного ландшафту центральної планувальної зони з обмеженням висоти будівель, що споруджуються згідно спеціальних обґрунтувань, але НЕ ВИЩЕ ДВАДЦЯТИ СЕМИ МЕТРІВ від поверхні землі”. Ця норма про максимальну висоту у 27 метрів символічно знаходиться на 27 сторінці Основних положень Генплану.
Як вважаєте, 17 поверхів на стилобаті в 4 поверхи від Вавриша вище 27 метрів від поверхні землі чи нижче? 😉

2) Ділянка “не потрапляє в межі історичних ареалів”.
Це пряма фальсифікація з боку експертів. Відкриваємо МУО, видані самим Вавришем, і бачимо – ділянка знаходиться в межах Центрального історичного ареалу в зоні регулювання забудови ІІІ категорії. Скріншот додаю і відразу попереджаю: це не я печатку домальовував – це у такому вигляді документи в містобудівний кадастр Києва завантажують підлеглі Кличка.

3) “Територія ділянки знаходиться в зоні громадської та житлової забудови”.
Також пряма фальсифікація з боку експертів. Відкриваємо МУО – “територія СЕРЕДНЬОПОВЕРХОВОЇ ЖИТЛОВОЇ забудови”.
А це означає, що за Генпланом Києва там можна будувати максимум ВІСІМ поверхів. Тому експерти і фальшують інформацію про функціональне призначення території – якщо обмеження у 8 поверхів, то 17 поверхів взагалі ніяк не витягнути.

4) Також в експертизі зазначено, що ділянка поза межами зон охорони пам’яток відповідно до рішення КМДА 2002 року.
Відповідно до рішення 2002 року – це дійсно так. Але з того моменту пройшло понад 20 років і багато чого змінилося.
В грудні 2019 року нарешті було затверджено документацію на ландшафтну пам’ятку “Історичний ландшафт Київських гір та долини ріки Дніпро”.
Будівництво на Вільшанській – в зоні охорони цієї пам’ятки і максимальна дозволена висота там становить 25 метрів.

Це я перерахував лише очевидні порушення навіть без аналізу дотримання ДБНів в проекті.


Як вважаєте, якби у Вавриша були бодай якісь сумніви щодо позиції ОП в питанні боротьби із незаконним будівництвом, він би викидав чималі гроші під час війни на всі ці фальшування?

Залишився лише один нюанс, на який хочу звернути увагу.
Фальшування експертизи робила така собі
ТОВ “Укрекспертбудпроект” (41839133).
Чому вони собі таке дозволяють? Подивиться ключових осіб і чим ця експертна організація займається, і ви відразу знайдете відповідь. Занадто явно з неї стирчать вуха нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка. Ці експерти – звичайний сертифікований бек-офіс, який в Мінінфраструктури Кубракова на руках носять, бо за будівельний напрямок і перевірку експертних компаній там відповідає людина Ісаєнка – профільний заступник міністра Козловська.

Тому знімайте рожеві окуляри, якщо не зробили це раніше – ніхто у владі боротися із незаконним будівництвом і корупцією в цій сфері не збирається.

P.P.S. Посилання на картку проекту
Посилання на експертизу

Новости Краматорска